Türk Eğitim-Sen’in Efsane Genel Başkanı İsmail Koncuk emekli oldu

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevini sürdüren ve 22 Nisan 2018 tarihinde bu görevini de bırakacak olan İsmail Koncuk 15.03.2018 tarihi itibari ile öğretmenlikten emekli olduğunu açıkladı.

Türk Eğitim-Sen’in Efsane Genel Başkanı İsmail Koncuk emekli oldu

Türk Eğitim-Sen’in Efsane Genel Başkanı İsmail Koncuk emekli oldu

24-25 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da Türk Eğitim-Sen’in 6. Olağan Kurulu yapılmış ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı olan İsmail Koncuk aday olmayacağını açıklamıştı. Yapılan olan kurul sonrasında sendikanın genel başkanlığı görevine Talip Geylan seçilmişti.

22 NİSANDA SONA ERİYOR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanlığı görevine aday olmayan İsmail Koncuk’un 22 Nisan 2018 tarihine kadar Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı devam etmekte olup bu tarih itibari ile İsmail Koncuk bu görevini de bırakacak olup konfederasyon bünyesinde genel başkanlığa yeni birisi seçilecektir.

İSMAİL KONCUK EMEKLİ OLDU

MEB personel camiası başta olmak üzere tüm kamu çalışanları arasında sevilen İsmail Koncuk emekli olduğunu açıkladı. Sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada 37 yıl 2 ay 10 gün görev yaptığı kamudan emekli olduğunu belirten İsmail Koncuk “Şerefle görev yaptığım tüm yıllarım ülkeme, milletime, öğrenci ve mücadelesini verdiğim yiğit üyelerimize helal olsun.” ifadesini kullandı.

İsmail Koncuk tarafından emekliliğine dair yapılan açıklama;

37 yıl 2 ay 10 gün görev yaptığım kamu hizmetinin tam 22 yılı fiilen öğretmenlik ve yöneticilik, kalan kısmı profesyonel sendikacılık yaparak geçti. 15.03.2018 tarihi itibariyle emekli oldum. Şerefle görev yaptığım tüm yıllarım ülkeme, milletime, öğrenci ve mücadelesini verdiğim yiğit üyelerimize helal olsun. Dünyaya bir daha gelsem, göz kırpmadan yine öğretmenlik mesleğini seçerdim. Emeklilik hayatın sonu değil, hayata yeni bir başlangıçtır. Allah tüm çalışanlara sağlıkla emekli olmayı nasip etsin, inşallah. Hayatım boyunca hakkı tutup kaldırmanın mücadelesini yapmaya çalıştım hem öğretmen hem de bir sendikacı olarak hep inandığım doğruları seslendirdim, inandığım değerlerden asla taviz vermedim. Kimse için yanlışa doğru demedim, göz kırpmadan doğrunun hakkın, hukukun mücadelesini yaptım.Buna hem öğrencilerim hem dostlarım şahittir. Bundan sonra da, aynı değerlerden taviz vermeden yoluma devam etmeyi, Yüce Allah nasip etsin. Dün yanlış dediğime, bugün de, yarın da doğru demeyeceğim. Dün neyi savunduysam aynı kıymet hükümlerini baş tacı etmeye devam edeceğim.Bunlar, hak, hukuk, adalet ve insan hakları temelinde bu Aziz millete hizmet etme ideal ve arzusudur. Bu Aziz millet daha güzeli, daha hayırlıyı, huzuru ve mutluluğu hak edecek kadar asil ve cefakardır.Allah yar ve yardımcınız olsun, inşallah.

EFSANE BAŞKAN; İSMAİL KONCUK

Öğretmenler İçin Haber sitesi olarak Sayın Genel Başkanın sendikacılıkta bir çağ açtığını ve unutulmazlar arasına girdiğini belirtelim. Basında kendisine Efsane Başkan diyen ilk internet sitesi olmaktan da gurur duyuyoruz. Yolun açık olsun Efsane Başkan İsmail Koncuk…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM