Türk Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı ve yönetim kurulu belli oldu

24-25 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da The Green Park Hotel’de yapılan 6. Olağan Kurul sona erdi. Türk Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı ve yeni yönetim kurulu belli oldu.

Türk Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı ve yönetim kurulu belli oldu

Türk Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı ve yönetim kurulu belli oldu

Türk Eğitim-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan sendikanın 6. Olağan Genel Kurulunda genel başkan oldu. Türk Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı Talip Geylan oldu. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise seçimlerde aday olmayacağını iki gün önce açıklamıştı.

YENİ GENEL BAŞKAN TALİP GEYLAN OLDU

Türk Eğitim Sen 6. Olağan Genel Merkez Kurulunda yeni genel başkan Talip Geylan seçilirken ogretmenlericin.com olarak genel merkez yönetiminde de değişiklikler olduğunu görmekteyiz. İsmail Koncuk’un genel başkanlık için aday gösterdiği Talip Geylan Türk Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı oldu. Yıllardır Türk Eğitim-Sen genel merkezinde yönetimde görev yapan Geylan’ın özgeçmişi;

Talip Geylan kimdir? Sendikanın yeni genel başkanı olan Geylan’ın son görevi Genel Teşkilatlandırma Sekreteri olup yıllarca genel merkezde görev yapması ile teşkilatı bilmesi, tanıması açısından olumlu bir yön olarak dikkat çekiyor.

TES Genel Başkanı Talip Geylan

1972 yılında Çorum-Osmancık’ta doğan Talip Geylan 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Sonrasında aynı bölümde Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde yüksek lisans yapan Talip Geylan 05-12-1999 tarihinde 27 yaşında Genel Basın ve Sosyal İlişkiler Sekreteri olarak sendikada görev aldı. Sonrasında ise hep genel merkez yönetiminde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yaptı. Evli ve 3 çocuk babası olan Talip Geylan 25.02.2018 tarihinde sonuçlanan 6. Olağan Genel Kurulunda Türk Eğitim-Sen’in yeni Genel Başkanı oldu.

Türk Eğitim-Sen

TÜRK EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanlığına Talip Geylan’ın seçildiği genel kurulda sendikanın genel merkez yöneticileri de belirlendi. Genel başkan yardımcıları da belirlenmiş oldu. Sendika genel merkez yönetimine ilk defa seçilen delegelerin olduğu dikkat çekti.

Türk Eğitim-Sen Yeni Genel Merkez Yönetimi;

  • Talip Geylan; Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı
  • Seyit Ali Kaplan; Genel Başkan Yardımcısı
  • Cengiz Kocakaplan; Genel Başkan Yardımcısı
  • Mehmet Yaşar Şahindoğan; Genel Başkan Yardımcısı
  • Musa Akkaş; Genel Sekreter, Genel Başkan Yardımcısı
  • Fuat Yiğit; Genel Başkan Yardımcısı (İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı)
  • Selahattin Dolğun; Genel Başkan Yardımcısı (Adana 1 Nolu Şube Başkanı)
Türk Eğitim-Sen Yönetim

Türk Eğitim-Sen genel merkez yönetimi de yukarıdaki resimde görüldüğü gibi delegeler önünde tanıtıldı. İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı olarak görev yapan Fuat Yiğit ve Adana 1 Nolu Şube Başkanı olarak görev yapan Selahattin Dolğun yönetime ilk defa seçilenler oldu. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir yeni yönetimde yer almadılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM