Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Üyelerine Kıyım Yapıldı!

Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Ömer Çelik ve beraberindeki heyet geçtiğimiz hafta Osmaniye’de Sivil Toplum Kuruluşları temsilicileri ve sendika yetkilileri ile bir araya geldi. Sendika şube başkanlarının görüşlerini alan Çelik, gündemle ilgili sorulara da cevap verdi. Türkiye Kamu-Sen Osmaniye İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kandemir söz alarak Bakan Ömer Çelik’e kamudaki sendikal kıyımdan bahsetti ve bu olumsuzlukların referanduma kadar düzeltilmesini talep etti.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Üyelerine Kıyım Yapıldı!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Üyelerine Kıyım Yapıldı!

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik ile STK buluşması 10 Mart 2017 tarihinde Osmaniye’de gerçekleşti. Bakan Ömer Çelik, Osmaniye Valisi Kerim Al,  AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, AK Parti Osmaniye İl Başkanı Hamza Tor ile birlikte Osmaniye’de yer alan sendikaların şube temsilcileri ve yöneticilerinin katıldığı toplantıda 15 Temmuz süreci ve referandum gündem konuları arasında yer aldı.

SENDİKAL KIYIM YAPILDI

Sendika temsilcileri ve katılımcıların düşüncelerini öğrenmek isteyen Bakan Ömer Çelik programa katılanlara söz hakkı verdi. Türkiye Kamu-Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kandemir’in yaptığı açıklamalar MEB personel camiasında ve sendika temcileri arasında bir haftadır en çok konuşulan konulardan oldu. Ahmet Kandemir açıklamasında son dönemde çıkartılan kanunlarla bir sendikaya yol verildiğini başka sendikalara da kıyım yapıldığını açıkladı. Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kandemir 15 Temmuz gecesinde kader birliği yaptıklarını, darbeye ve darbecilere karşı kaderlerinin bir olduğunun görüldüğünü belirterek, 15 Temmuz’dan önce yapılan sendikal kıyımlara dikkat çekti.

KARİYER VE LİYAKAT YOK SAYILDI

Kamuda kariyer ve liyakatin yok sayıldığını belirten Kandemir, kadrolaşma adına getirtilen mülakatla birlikte kamuda kıyım yapıldığını vurguladı. Mecliste çıkartılan kanunlarla birlikte bir sendikaya yol verildiğini açıklayan Kandemir, bir sendika başka bir sendikaya tercih edilmiştir ifadesini kullandı. Bir sendikanın kadrolaşması ve büyümesi için hükümet tarafından yol verildiğine dikkat çeken Ahmet Kandemir kıyıma uğrayanların haklarının verilmesini talep etti.

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik
Ömer Çelik Osmaniye STK

MAHKEME KARARLARI UYGULANMALI

Toplumsal uzlaşma adına sendikal kıyıma uğrayan öğretmen, yönetici, memur olan kamu personellerinin itibarlarının geri verilmesini, kazanılan ve hakları olan mahkeme kararlarının uygulanmasını isteyen Ahmet Kandemir, 16 Nisan referandum öncesi bu taleplerinin yerine getirilmesini şahsı adına istediğini ifade etti.

ÖMER ÇELİK: BENİ DE ÜNİVERSİTEDEN ATTILAR

Bakan Ömer Çelik Ahmet Kandemir’in ifadelerinden sonra yaptığı açıklamada kendisinin de sahip olduğu düşünceden dolayı üniversiteden atıldığını belirtti. 15 Temmuz’dan sonra bizim birbirimizden başka kimsemiz olmadığını gördük diyen Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik kamuda rakipleşme olmaması adına gerekli çalışmaların önem arz ettiğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Yapıldı. Çok kıyım yapıldı. Daha önceki dönemde müdür yapılan Türk Eğitim-Senliler yerlerini yeni dönemin Eğitim-Bir-Senlilerine devretmek zorunda kaldılar. Bir anda koltuklar el değiştirdi resmen. Okul korudorlarında Eğitim-Bir-sen temsilcilerinin paçasına yapışıp yalvaran zavallılar gördük. Koltuğu kurtarmak için aniden Eğitim-Bir-Sen’e üye olan hızlı ülkücü müdürler Türk Eğitim-Sen temsilcileri, yöneticileri gördük. Bir ilçe sendika temsilcisinin milli eğitim-müdürlerini, okul müdürlerini peşine takıp parti bürolarına doldurduğunu gördük. Kısaca envai çeşit kepazelik gördük. 🙂 Kutsal mesleğin, çok accaip öğretmen(!)lerini gördük. Hala da Eğitim-Bir-Sen’i görüyoruz. Türkiyenin en çok üyesi olan öğretmen sendikası. 🙂

    • bizde bu yaşadığımız büyükşehirde bazı eğitim senlilerin müdür kalmak için ebs ye geçtiğini gördük,menfaat koltuk her sendikada böyle insanlar var..ebs nin büyümesinin tek sebebi baskılara boyun eğen menfaat için kişiliğinden taviz veren eğitim çalışanlarıdır..

      • Valla ben Eğitim-senden bunu yapan çok az kişi gördüm. Ama görmedim diyemem. Koltuğu kurtardılar ama artık eski saygınlıkları yok. Değmez yani. Sırf bu yüzden koltuğu bırakıp aramıza dönen arkadaşlar var. İtibarları herkesten daha yüksek. Neticede kim yalakalık yapmışsa kendi itibarını yere düşürmüştür.

  2. Okul müdür müdür Yardımcılığı atamalarında Danıştay kararı gereği 6 Aydan daha az süre birlikte çalışmamış amir tarafından yapılan değerlendirme iptali göz önüne alınarak; DANIŞTAY iptali uygulanmalı 2014 Agustos ayına dönülmelidir zira en çok Kamusen üyelerinin mağdur olduğu tariftir

  3. Doğruları konuşmuş bravo helal olsun . Önceden fetö vardı, şimdi bir sendika … önceden fetö nün yaptığı ayrımcılığı , kayırmacılığı, adaletsizliği şimdi bir sendika yapıyor. Bu bir sendikanın da elbet zamanı gelecek . İktidar partimiz, Çanımız ciğerimiz AKP nin , buna artık dur demesi lazım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM