Ücretli öğretmenler Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret etti

Ücretli öğretmenler Türk Eğitim-Sen Genel Merkezini ziyaret etti. Genel Başkan Talip Geylan ile görüşen ücretli öğretmenler sorunları ile ilgili bilgi verdiler.

Ücretli öğretmenler Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret etti

Ücretli öğretmenler Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret etti

Çeşitli illerden geldikleri belirtilen ücretli öğretmenler Talip Geylan ile görüştüler. Ücretli öğretmenleri temsilen geldiklerini açıklayan heyette yer alan ücretli öğretmenler yaşadıkları sorunları anlattılar. 5 bin sözleşmeli öğretmen atamasına SGK prim günlerinde yaşadıkları mağduriyetlerden dolayı başvuramadıklarını da belirten ücretli öğretmenler tecrübeli ücretli öğretmenlerin KPSS şartı aranmadan atanmalarını istediler.

KPSS ARANMADAN ATAMALAR OLSUN

Milli Eğitim Bakanlığının ücretli öğretmenler arasından şartları taşıyanlardan 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirmesi üzerine KPSS şartının tecrübeli ücretli öğretmenler için aranmamasını isteyen ücretli öğretmenler ayrıca alımlarda kontenjan adaletsizliği olduğunu da belirttiler. “Kontenjan adaletsizliğini ve tecrübeli ücretli öğretmenlere KPSS engeli konulmaması gerektiğini” açıklayan ücretli öğretmenler Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan ile bu hususları görüştüler.

TALİP GEYLAN; İNSANLIK DIŞI UYGULAMA

TES Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı açıklamada ücretli öğretmenlik uygulamasının ve ücretli öğretmenlerin sıkıntılarını bildiklerini, yakından takip ettiklerini ifade etti. “Şunu söylemeliyiz ki; ücretli öğretmenlik insanlık dışı bir uygulamadır. Bakanlık girdiği ders başına ücret alan, hiçbir güvencesi, hakkı, hukuku olmayan ücretli öğretmenliği adeta bir istihdam modeli haline getirmiştir.” açıklamasında bulunan Talip Geylan ücretli öğretmenlerin anlattığı hususları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a aktaracağını söyledi. “Ücretli öğretmenlerimizin yaşadığı mağduriyet giderilmeli yüzleri güldürülmelidir.” diyen Talip Geylan ücretli öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için MEB bürokratları ile görüşeceğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM