Uluslararası Eğitim Sendikacılığı Sertifika Programı sona erdi

Eğitim-Bir-Sen ve Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) iş birliği ile düzenlenen program sona erdi.

Uluslararası Eğitim Sendikacılığı Sertifika Programı sona erdi

Uluslararası Eğitim Sendikacılığı Sertifika Programı sona erdi

TODAİ ile Eğitim Bir-Sen tarafından düzenlenen ve 20 farklı ülkeden sendika temsilcilerinin katıldığı program üç hafta sürdü. Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamada bilginin hızla yayıldığını yaşanan gelişmelerin en çok iş hayatını etkileyeceğini belirtti ve iş gücünde kalitenin arttırılmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

EMEK ORTAK BİR DİL

Sendika temsilcilerine açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sendikacılığın evrensel bir dili olduğunu vurguladı. Dünyanın her tarafında ortak olan ve geçerli olan bir “emek dili” vardır ifadesini kullanırken bizleri bir araya getiren nokta aynı mücadele içinde olmamızdır dedi. STK temsilcilerinin, yetkililerinin ortak bir noktada buluşmasının iyilikleri toplumun tamamına yaymak adına bir amaç olması gerektiğinin altını çizen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın;

“Gözlerimizin, yüzlerimizin rengi farklı olabilir ama gözyaşlarımızın, terimizin rengi aynıdır. Onun için emek ortak bir dil. Hepimizin farklı fikirleri olabilir, farklı ideolojik kalıplar içerisinde olabiliriz ama buluşacağımız ortak nokta bizim açımızdan emek dilidir. Ortak noktada buluşarak iyilikleri toplumun tamamına yaymak gibi bir gayemiz olmalıdır.”

ifadelerini kullandı. Toplumların gelecekteki konumları adına emek örgütlerinin çok önemli bir yere sahip olacağına işaret eden Yalçın öğretmenler hakkında da açıklamalarda bulundu.

EVİNE İŞ GÖTÜREN TEK MESLEK; ÖĞRETMENLİK

Yıllardır kamu yöneticileri tarafından öğretmenlerin kurumda çalıştıkları birkaç saat ile değerlendirildiğini eleştiren Ali Yalçın evine iş götüren tek meslek grubunun öğretmenler olduğunu belirtti. Diğer kamu personelleri gibi mesaiyi bıçak gibi keserek bırakamayanların öğretmenler olduğunu açıklayan Ali Yalçın yazılı kağıtları, hazırlıklar, ertesi günün planlanması gibi çalışmalar neticesinde öğretmenlerin evlerini yine bir iş yeri gibi kullandığını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM