Memurdan Yana Taraf Olsanız Yeter

Memurdan Yana Taraf Olsanız Yeter Memurdan Yana Taraf Olsanız Yeter başka bir şey istemiyoruz. Ahmet Gündoğdu: Yandaşlık, ya milletten yana tavır koymaktır ya da darbeden yana taraf olmaktır.  TBMM Genel Kurulu’nda, 2016 yılı bütçe görüşmelerinde, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Onursal […]

Memurdan Yana Taraf Olsanız Yeter

Memurdan Yana Taraf Olsanız Yeter

Memurdan Yana Taraf Olsanız Yeter başka bir şey istemiyoruz. Ahmet Gündoğdu: Yandaşlık, ya milletten yana tavır koymaktır ya da darbeden yana taraf olmaktır.

 TBMM Genel Kurulu’nda, 2016 yılı bütçe görüşmelerinde, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Onursal Başkanı Ahmet Gündoğdu arasında, “sarı kravat, sarı sendika” tartışması yaşandı.

AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu ise 1920’den bugüne ülkede yaşanan kırılma noktalarını paylaşmak istediğini ifade ederek şöyle konuştu: “Yıl 1920 ve 1921, millet orduyu, devleti ve hükümeti kuruyor. Yıl 1925, Takrir-i Sükun Kanunuyla CHP dışında parti bırakılmıyor, böylece 26 yıl tek parti dönemi, seçim var, seçenek yok. 1950-1961 arası çok partili hayata geçiyoruz ama 1950, 1954, 1957’de CHP seçimleri kaybedince 1960’ta darbe oluyor ve 1961 Anayasası yapılıyor. 1971 ve 1980 darbesi, ardından 1982 Anayasası… Bugün bile Kenan paşanın cenazesine itibar etmeyenlerin, hala onun anayasasına sarılıyor olmasını da dikkate almak lazım.” Gündoğdu, “Gazetecilerle ilgili Anayasa Mahkemesinin verdiği kararı biz anayasa metnine koyarken bugün bayram edenler, o gün hayır diyorlardı” dedi. Çözüm sürecinin özgürlükler boyutuna değinmek istediğini belirten Gündoğdu, “Dün devlet, şefkat eliyle özgürlükleri veriyordu. Bugün kudret eliyle teröristlere, çukur siyasetçilerine hak ettiği işlemi yapıyor” diye konuştu.

Sarı kravat tartışması Sataşma gerekçesiyle kürsüye gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Ahmet bey kürsüye ilk çıktığında, geçmişindeki sendikacılığından dolayı sarı kravatı o kadar tepki aldı ki bugün farklı renk tercih etmiş ama ben gönül rahatlığıyla onun takamadığı kravatı bugün taktım” diye konuştu. Özel, dönemin CHP Genel Başkanı İsmet İnönü’nün 1950 seçiminin akşamı, “Seçimi kaybettiniz, ne yapacaksınız, iktidarı devredecek misiniz?” diye sorulduğunda, “Bu benim en büyük yenilgim şüphesiz ama Türkiye demokrasisinin en büyük zaferidir” dediğini aktardı. Özel, “Bir saat içinde devir teslimin yapılması talimatını verdi. Bu, CHP’nin ülkeyi demokrasiye geçiş sürecindeki yüz akıdır. 7 Haziran gecesi seçim sonuçlarını görünce kararan, 4 gün dili tutulan, başdanışman Burhan Kuzu’ya ‘Millet kaosu seçti’ mesajı attıran, Sağlık Bakanı’na, ‘Başkan seçseydik bu kaos, terör olmazdı’ dedirten, şehit haberleri akarken ‘400 vekil alınsaydı bunlar olmazdı’ diyen, bir seçim sonucunu beğenmeyip seçmenin beyninin altına korku aşılayan, iktidarı bırakamayan biz değiliz” diye konuştu.

Sataşma gerekçesiyle söz alan Gündoğdu ise birçok kravatı olduğunu ve sarı kravatını da takmaya devam edeceğini söyledi. Gündoğdu, Özel’in “sarı sendikacılık” ithamıyla ilgili olarak da “Yandaşlık, ya milletten yana tavır koymaktır ya da darbeden yana taraf olmaktır, ya İbrahim’in yanında yer almaktır ya nemrudun yanında yer almaktır. Tek parti diktatörlüğüyle 18 yıl ezanın Türkçe okutulmasını ve hem değişmez lider hem parti lideri dönemini çok iyi biliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

KamudanHaber

Sendika Haberleri
Sendika Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ahmet gündoğdu ebs

1 Yorum

  1. sarı kravatı taktı da ne oldu ? adam tamamen kendini düşündü kendine çalıştı, sendika devletin her istediğini yaptı, sendika sesini çıkarrmadı ve bunun karşılığında milletvekili oldu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM