MEBBİS Kişisel Bilgiler Modülü Nedir, Nasıl Ulaşılır?

MEBBİS Kişisel Bilgiler Modülü Nedir, Nasıl Ulaşılır?

MEBBİS'te kişisel bilgiler modülüne nasıl erişilir? Bu modülde neler yapılabilir?

 Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri(MEBBİS), çeşitli modüllerle ilintili olarak öğretmenlere ve okul/kurum yöneticilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bugün, MEBBİS'te yer alan bir çok modülden kişisel bilgiler modülünü ele alacağız. MEBBİS'e öğretmenler https://mebbis.meb.gov.tr adresini kullanarak T.C kimlik numaraları ve kişisel şifreleri ile erişim sağlamaktadırlar.

 Kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra sol kısımda modüllerin olduğu sekmeler bulunur. Bu sekmelerden birisi de kişisel bilgiler modülüdür. Öğretmenler, kişisel bilgiler modülüne girdiklerinde karşılarına  şu sekmeler çıkmaktadır:

Kimlik Bilgileri
Nüfus Cüzdanı Bilgileri
Görev Kaydı
MEB Görevlendirme Bilgileri
Anadolu Lisesi Yerleştirilme Bilgileri
Kadro Kaydı
Görevlendirme
Hizmet Birleştirme
Öğrenim Bilgileri
Mal Bildirimi Bilgileri
Sendika Bilgileri
Ödül Kaydı
Bakmakla Yükümlü Oldugu Kişiler
e-Akademi Bilgileri
Adaylık Eğitimi
Hizmet Puanı Hesaplama
Ders Saati Tamamlama Bilgileri
Sözleşme Kaydı Bilgileri
Formasyon Bilgileri
Hizmetiçi Eğitim Bilgileri
Sınav Bilgileri
Borçlanma Bilgileri
Personel Kullanıcı Bilgileri
Şube Müdürlüğü Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuç Bilgileri
Destekleme ve Yetiştirme Kursları
Bilimsel Toplantı Bilgileri
Uygulama Şifreleri

MEBBİS'e Giriş İçin Tıklayınız


Buradan öğretmenler kişisel tüm bilgilerini görebilmekte, hizmet puanlarını güncel veya gelecek tarihli olarak hesaplayabilmekte, sözleşmeli ise sözleşme kaydını görüntüleyebilmekte, aldığı ödüllere ulaşabilmekte, sendikalı ise hangi sendikaya üye olduğunu ve ne zaman üye olduğunu görmekte, mal bildirimi ve görev kaydı gibi oldukça detaylı bilgilere ulaşabilmektedir.

 MEBBİS'te kişisel bilgiler modülü ana ekranın sol kısmında ve 8. sırada yer almakla birlikte öğretmenlerin dijital özlük dosyasının genişletilmiş hali anlamına gelir, desek yanılmış olmayız. MEBBİS modüller ve içerikleriyle ilgili her türlü bilgi sayfamızda olmaya devam edecek. Bizi takip etmeye devam ederek 2020 yılı MEB, MEBBİS,  Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri ile ilgili her türlü bilgiye kavuşmuş olacaksınız. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.