MEBBİS Öğretmen Girişi

MEBBİS Öğretmen Girişi

MEBBİS Öğretmen Paneline Nasıl Giriş Yapılır?

MEBBİS Öğretmen Paneline Nasıl Giriş Yapılır?

Öğretmenlerimiz, bugünlerde MEBBİS sisteminden oldukça faydalanıyor. Peki, MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır?

Korona virüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında okullardaki yüz yüze eğitim sürecine ara verilerek online eğitime başlandı. Bu yıl ikinci dönem için artık okullarda yüz yüze eğitimin olmayacağı ve okulların kesin olarak Eylül’de tekrar eğitim öğretime açılacağı duyuruldu. Bu sebeple öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) çokça kullanılıyor ve ilgi görüyor. Özellikle öğretmenler, bu süreçte MEBBİS’ten hayli faydalanıyor. Peki, MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılıyor? Detaylar haberimizde...

MEBBİS Öğretmen Girişi

Halihazırda devam etmekte olan korona virüs salgını sebebiyle çoğu kurum ve kuruluş fiziksel ortamda çalışmaya mola verdi ve evden çalışmaya başladı. Bu süreçte devletin sunduğu en büyük hizmetlerden biri olan eğitim öğretimde de uzaktan eğitime geçildi. MEBBİS sistemi üzerinden dijital ortamda Milli Eğitim Bakanlığının sağladığı tüm hizmetlere ve olanaklara erişmek mümkün. MEBBİS özellikle de öğretmenler tarafından bu süreçte yoğun bir şekilde kullanılıyor. MEBBİS öğretmen paneline giriş yapmak için öğretmenlerin mebbis.meb.gov.tr adresini arama motorlarına yazmaları ve bu siteye gitmeleri gerekiyor. Ardından öğretmenler için özel olarak belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve anlık oluşan güvenlik kodları ile MEBBİS’e hızlıca giriş yapılabiliyor. MEBBİS öğretmen paneline giriş ile tüm öğretmenler, idari personeller ve müdürler bu sistem üzerinden online olarak işlem yapabiliyorlar.

MEBBİS Öğretmen Girişi İçin Şifresi Yoksa Ne Yapılmalı?

MEBBİS’e sorunsuz giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifrenin kesin olarak bilinmesi gerekiyor. Eğer kullanıcı adı ve şifresi bilinmiyorsa öncelikle talep formunun doldurulması gerekiyor. Yine dijital platformda rahatça doldurulabilecek olan talep formunun ardından size online ortamda kullanıcı adı ve şifre ulaşacaktır.

Eğer MEBBİS kullanan öğretmenler şifrelerini unuttularsa, şifre yenileme butonu gibi bir opsiyondan faydalanamayacaklar. Bu opsiyonun güvenlik zafiyetine sebep olduğunu tespit eden Milli Eğitim Bakanlığı yetkililer,, şifre yenilemek için yeni bir yöntem tercih ettiler. Bu yeni yöntem ışığında şifresini unutan MEBBİS kullanıcısı öğretmenlerin çalıştıkları eğitim kurumuna hızlıca başvurmaları ve ilgili eğitim kuruluşunun da resmi e-posta adresine “şifremi unuttum” temalı bir e-posta ileterek kurumdan yeni bir şifre talebinde bulunması gerekiyor. Bu yöntem sayesinde söz konusu eğitim kuruluşu şifresini unutan öğretmene aynı gün içerisinde yeni bir şifreyi e-posta yolu ile hızlıca iletecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.