MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Olur? MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Olur? MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Olur? MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında okullarda yüz yüze eğitime ara verilerek online eğitime geçildi. Bu sene ikinci dönem için okullarda yüz yüze eğitim yapılmayacağı, okulların Eylül’de açılacağı duyuruldu. Bu nedenle öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) yoğun olarak kullanılıyor ve ilgi görüyor. Özellikle öğretmenler MEBBİS’ten oldukça faydalanıyor. Peki, MEBBİS öğretmen girişi nasıl olur? MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır?

MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Olur?

Yaşadığımız koronavirüs salgını nedeniyle çoğu kurum fiziksel ortamda çalışmaya ara verdi ve evden çalışmaya geçildi. Devletin sunduğu en büyük sosyal hizmetlerden biri olan eğitimde de evden eğitime geçildi. MEBBİS üzerinden sanal ortamda Milli Eğitim Bakanlığının sağlamakta olduğu tüm hizmetlere ve imkanlara erişim sağlamak mümkün. MEBBİS özellikle de öğretmenler tarafından yoğun olarak kullanılıyor. MEBBİS öğretmen girişi için öğretmenlerin mebbis.meb.gov.tr adresini araç çubuklarına yazmaları ve bu siteye girmeleri gerekiyor. Ardından öğretmenlere özel olarak belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve anlık güvenlik kodu ile MEBBİS’e saniyeler içerisinde giriş yapılabiliyor. MEBBİS öğretmen girişi ile tüm öğretmenler, idari personeller ve müdürler sistem üzerinden işlem yapabilmektedirler.

MEBBİS Öğretmen Girişi Şifresi Yoksa Ne Yapmak Gerek? MEBBİS Öğretmen Şifresini Unutanlar Ne Yapmalı?

MEBBİS’e giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifrenin bilinmesi gerekiyor. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız, talep formu doldurmanız gerekmektedir. Yine online platformda dolduracağınız talep formunun ardından size kullanıcı adı ve şifre gelecektir.

Eğer MEBBİS kullanan öğretmenler şifrelerini unuttuysa, artık şifre yenileme butonu gibi bir butondan faydalanamayacaklar. Bu sistemin güvenlik zafiyetine yol açtığını tespit eden yetkililer, şifre yenileme için yeni bir yol tercih ettiler. Bu yeni yol doğrultusunda şifresini unutan MEBBİS kullanıcılarının çalıştıkları eğitim kurumuna başvurmaları gerekiyor. İlgili eğitim kurumunun resmi e-posta adresine “şifremi unuttum” konulu bir e-posta atarak kurumdan yeni şifre talebinden bulunmak gerekiyor. Söz konusu eğitim kurumu aynı gün içerisinde şifresini unutan öğretmen arkadaşa yeni şifresini e-posta yolu ile bildirecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.