MEBBİS'te Hizmet Puanı Güncellemesi Neden Hala Çözümlenemedi?

MEBBİS'te Hizmet Puanı Güncellemesi Neden Hala Çözümlenemedi?

MEBBİS'teki Hizmet Puanı Sorunu Sürüyor

MEBBİS hizmet puanı hesaplama modülü, 19 Haziran tarihli yönetmelik değişikliğine göre yeniden güncellendi. Fakat aradan 1 ay geçmesine rağmen öğretmenler MEBBİS'e girdiklerinde hiç çalışmadıkları yerlerde çalışmış ve puanlarının çok farklı olduklarını görüyorlar. Sistemsel bir hata olduğu gerçek ancak sistemin tamamen düzelmediği görülüyor.

Aynı zamanda MEB tarafından daha önceden açıklanan öğretmenlerin il içi yer değiştirme takviminin açıklanması ve başvuruların başlaması üzerinde bu sistemsel sıkıntının hala sürmesi öğretmenleri endişelendiriyor. 

20 Temmuz 2020 tarihinde başlayan il içi yer değiştirme tayin başvuruları sürüyor. Kimi öğretmenlerin hizmet puanı doğru iken kimi öğretmenin hizmet puanı yanlış gözüküyor. 

Ayrıca il içi yer değiştirme için illerin öğretmen ihtiyaç listesini açıklaması gerekiyor. Şu zamana kadar 73 il ihtiyaç listesini açıkladı.

Tüm bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak; eksikliklerin giderilmesi, hizmet puanlarının sağlıklı bir şekilde hesaplanması ve öğretmenlerimizin il içi atama başvurusu yapacağı okulları inceleyebilmesi açısından il içi atama başvuru süresinin uzatılması gerektiğini düşünüyoruz. MEBBİS'teki sistemsel sıkıntının da en kısa zamanda çözüleceğini umuyoruz

ÖZEL HABER/ogretmenlericin.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.