28 Ekim öğleden sonra tatili ile 29 Ekim Cumartesi tatili ve ek ders ödenmesi

28 Ekim öğleden sonra tatili ile 29 Ekim Cumartesi tatili ve ek ders ödenmesi

28 Ekim cuma ek dersi, 28 Ekim cuma resmi tatil hususu ile 29 Ekim cumartesi ek ders ve bayram kutlaması konusunda gelen soruları ogretmenlericin.com olarak yanıtlıyoruz.

28 Ekim öğleden sonra tatili ile 29 Ekim Cumartesi tatili ve ek ders ödenmesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın bu yıl 93.senesini 29 Ekim 2016 Cumartesi günü kutlayacağız. Milli Bayramların hafta sonuna denk gelmesi öğretmen ve öğrenciler için bazı konularda zorluk bazı konularda ise kolaylık sağlamaktadır. Bu yıl 29 Ekim Bayramı cumartesine denk geldiğinden ogretmenlericin.com üzerinden öğretmen arkadaşlarımızın 29 Ekim ek dersi ve 28 Ekim cuma tatili konusunda soruları gelmektedir.


MİLLİ BAYRAMLAR VE 29 EKİM


Milli Bayramlarımızın tümü aynı zamanda resmi tatildir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız da resmi tatildir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bir gün öncesinden öğleden sonra başlamaktadır. 28 Ekim öğleden sonra başlayan resmi tatil 29 Ekim gece yarısına kadar sürmektedir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bir buçuk gündür. Bu yıl Cumhuriyet Bayramı cuma günü öğleden sonra başlayacak ve cumartesi gece 23:59'a kadar sürecek. Resmi tatilde bayram süresi ile aynı olarak tatil olacak.


DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU


29 Ekim Bayramının cumartesi gününe denk gelmesinden dolayı cumartesi günü yapılan egzersiz çalışmaları, destekleme ve yetiştirme kursları, kulüp çalışmaları yapılmayacak. Cumartesi günü sadece 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanacak olup eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında ders ve kurs işlemleri yapılmayacak.


29 EKİM EK DERSİ


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ek dersi konusunda öğretmen arkadaşlardan aldığımız bazı sorular bizleri hayrete düşürmektedir. 29 Ekim Bayramında 10 saat ek ders alınır mı, 29 Ekim Bayramına gitmezsem ek ders alır mıyım tarzı sorular bizleri gerçekten üzmektedir. 29 Ekim Milli Bayramdır, mazereti olmayan tüm MEB personeli bayrama katılmak zorundadır. 29 Ekim Bayramının hafta sonuna denk gelmesinden dolayı öğretmenlere ek olarak ek ders ücreti ödenmez.


28 EKİM YARIM GÜN EK DERS ÜCRETİ


29 Ekim Bayram tatilinin bir gün önceden öğleden sonra başlamasından kaynaklı ek ders soruları ise biraz önceki sorulara göre daha mantıklı ve haklı sorulardır. 28 Ekim öğleden sonra resmi tatildir. Resmi tatillerde milli bayram olmayan günlerinde ek ders kesilir. Resmi tatillerle idari izinler birbirine karıştırılmamalıdır. İdari izin ilan edilen yarım günlerde ek ders ödenirken milli bayram olmayan resmi tatillerin yarım günlerinde ek ders ödenmez. 28 Ekim cuma günü ek ders ödenir mi? Milli Bayramlardan kaynaklı resmi tatillerde öğretmenlere ek ders ödenmektedir. Milli Bayramlar hakkında ilgili ek ders hükümleri çerçevesinde milli bayramların hazırlık çalışmalarına, törenine, kutlamasına katılan öğretmen ve yöneticiler milli bayram olmasından dolayı tatil olan günlerin ek dersini almaktadırlar.


Özetlemek gerekirse, 28 Ekim cuma günü yarım gün. Tam gün eğitim yapan okullar saat 13:00'dan sonra tatil olacaklar. İkili eğitim yapan okulların öğlenci kısımları ise tatil olacak. 28 Ekim cuma ek ders ücreti ödenir. 29 Ekim cumartesi günü törene tüm öğretmen ve yöneticiler katılmak zorundadır. 29 Ekim cumartesi günü öğretmene ekstra bir ek ders ücreti ödenmez. Ayrıca 29 Ekim cumartesi günü egzersiz, yetiştirme kursu yapılmaz ve bunların ücreti yönetici ve öğretmenlere ödenmez. Ücretli öğretmenlere 28 ekim öğleden sonra ders ücreti ödenmez. 29 Ekim Cumartesi bayrama katılan ücretli öğretmene ek ders ücreti ödenmez.


Öğretmenler İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.