Çevrimiçi Seminerlerde Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?

Çevrimiçi Seminerlerde Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?

15-19 Kasım 2021 tarihlerinde ara tatilde online seminerler için öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. ara tatilinde öğretmenlerin mesleki çalışmalarının online olacağını açıklamış, ilgili tarihler arasında öğretmenlerin idari izinli sayılacaklarını belirtmiştir. 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında öğretmenler de okullarda bulunmayacak.

 Mevzuata göre ikisi ara tatil, ikisi eğitim öğretim yılı ve başı olmak üzere öğretmenler yılda dört defa mesleki çalışmalara katılıyor. Mesleki çalışmalarda her bir gün için öğretmenlere 3 ek ders ödemesi, bir hafta için ise 15 saat ek ders ödemesi yapılıyor.

 Bakan Özer'in açıklamasında öğretmenlerin idari izinli sayılacak olması ek ders ücreti ödenmesine engel olmadığı için 1. ara tatil haftasında branş fark etmeksizin öğretmenlere 15 saat ek ders ücreti ödemesi yapılacaktır.

 Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenler ilgili hafta için yaklaşık 270 lira, kadrolu öğretmenler ise yaklaşık 300 lira ödeme alacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.