MEB eğitim kurumlarına yönetici atama görüş yazısı

MEB eğitim kurumlarına yönetici atama görüş yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yönetici görevlendirme ile ilgili görüş yazısı tüm kurumlara gönderildi.

MEB eğitim kurumlarına yönetici atama görüş yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme işlemi ile ilgili görüş yazısı gönderdi. İKGM'nin 09.07.2018 tarihli 13047867 sayılı "Yönetici görevlendirme" konulu görüş yazısı tüm eğitim kurumlarına gönderilirken ilgili yazıda İlahiyat mezunu olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ya da İHL Meslek Dersleri Öğretmeni olanların hangi eğitim kurumlarında yönetici olarak görevlendirilebilecekleri açıklandı.

İLAHİYAT MEZUNLARININ YÖNETİCİ ATAMASI


Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının c bendinde; "Görevlendirileceği eğitim kurumu ile aynı türdeki eğitim kurumlarından birine öğretmen olarak atanabilecek nitelikle olmak ve görevlendirileceği eğitim kurumu ile aynı türdeki eğitim kurumlarından birinde aylık karşılığında okutabileceği ders bulunmak" hükmü görüş yazısında hatırlatıldı.

İKGM ilgili resmi yazı;

Yönetici görevlendirme Yönetici görevlendirme görüş yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı İlahiyat Fakültesi mezunu olup Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alan öğretmeni olarak çalışanlar ile İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri alan öğretmenlerinin; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanının bulunduğu eğitim kurumları ile İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri alanının bulunduğu eğitim kurumlarına her ikisinin de yöneticiliklerine de görevlendirmelerinin mümkün olduğu belirtildi. MEB yönetici atama yönetmeliği içerisinde bu hususa da açıklık getirmiş oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum