Öğretmenler özel eğitim kurslarında ve etüt merkezlerinde çalışabilir mi?

Öğretmenler özel eğitim kurslarında ve etüt merkezlerinde çalışabilir mi?

Kurs

Öğretmenler özel eğitim kurslarında ve etüt merkezlerinde çalışabilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenin etüt merkezinde çalışıp çalışmayacağı ve öğretmenlerin özel eğitim kurslarında görev alması husunda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada öğretmenler uyarıldı. MEB personellerinin etüt merkezlerinde görev yaptıkları yönünde bilgiler aldıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü özel eğitim kurslarında veya etüt merkezlerinde öğretmenlerin çalışamayacaklarını açıkladı ve çalışan öğretmenlerin tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlemlerin yapılacağı ifade edildi.


ÖĞRETMENLERE YASAK


Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen resmi yazıda resmi ilkokullarda ve ortaokullarda görev yapan öğretmenlerin özel okullar dışında kalan kurumlarda çalışamayacaklarını açıkladı. Yönetmelikte bu hükmün bulunmadığı hatırlatılarak öğretmenlerin özel eğitim kursu ve etüt merkezi adı altında faaliyet gösteren resmi ya da gayri resmi kurumlarda çalışmasının yasak olduğu belirtildi.


GEREKLİ YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK


İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bu konuda şikayetlerin geldiği belirtilirken, resmi yazının tüm öğretmenlere okul müdürlüğü tarafından tebliğ edilmesi gerektiği vurgulandı. Öğretmenlere imza karşılığı duyurulacak olan ilgili yazı hükümlerine göre hareket etmeyerek etüt merkezlerinde ve özel öğretim kurslarında çalışan öğretmenler için gerekli soruşturmanın açılacağı belirtildi.
Kurs

ÖZEL OKULLARDA ÇALIŞMA

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenler ilgili yönetmelik ve hükümler kapsamında özel öğretim kurumlarında görev alabilmektedir. Ancak öğretmenler etüt merkezlerinde, özel öğretim kursları dışında kalan kurslarda görev alamamaktadırlar.


Öğretmenler İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.