Yeni hazırlanan Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği ne zaman yayınlanacak?

Eğitim camiası,merakla yeni yayınlanacak Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini bekliyor.Geçitğimiz günlerde canlı yayında açıklama yapan MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Bakan tarafından imzalandığını ve resmi gazetede yayınlamak üzere gönderdiklerini açıklamıştı.

Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Ne Zaman Yayınlanır?

Resmi gazetede yayınlanmak üzere gönderilen  Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin en geç 7 gün içinde yayınlanması bekleniyor.

Yeni yönetmelikte şu ana kadar yapılan açıklamalara göre en büyük değişiklik öğretmenlere hizmet puanı noktasında yeni bir sisteme geçilmesi olacak.

Mevcut yönetmelikte öğretmene hizmet puanı sadece görev süresine göre gerçekleşiyordu.

Gözden kaçırmayın

Öğretmenlerin Evlilik İzni Kaç Gün? Evlilik İzni Nikahtan Sonra Mı Kullanılır Yoksa Düğünden Sonra Mı? Öğretmenlerin Evlilik İzni Kaç Gün? Evlilik İzni Nikahtan Sonra Mı Kullanılır Yoksa Düğünden Sonra Mı?

Fakat şu an yapılan değişiklikler ile göres süresi dışında yeni kritlerinde hesaba katılacağı örnek olarak lyüksek lisans, doktora, tübitak projeleri v.b gibi  faaaliyetler puan olarak hesaplanacak.

Merak edilen diğer bir konu ise geri dönük puanlamanın yapılıp yapılmacağı ile ilgiliydi. Bu konu hakkında da açıklama yapan Genel Müdür Hamza AYOĞDU geriye dönük bir puanlamanın olmacağını ifade etti.

Özetle herkesin merakla beklediği Öğretmen atama ve  yer değiştirme yönetmeliğinin çok kısa bir süre içerisinde yayınlanmasıyla birlikte meraklı bekleyiş sona erecektir.

Öğretmenler için tüm haberleri  sitemizden en güncel halde takip edebilirsiniz.