AES: ‘’Öğretmenlerin Yıl Sonu Mesleki Çalışmaları Uzaktan Yapılmalıdır’’

AES: ‘’Öğretmenlerin Yıl Sonu Mesleki Çalışmaları Uzaktan Yapılmalıdır’’

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Alper Öğretici Açıklamalarda Bulundu

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ öğretmenlerin yıl sonu mesleki çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. MEB’e çağrıda bulunan ÖĞRETİCİ bir haftalık mesleki çalışmaların uzaktan yapılması gerektiğini ifade etti. Açıklamaları şöyle;

Yüz yüze eğitim-öğretim dönemi sona erdirilmiş, tüm çalışmalar yaklaşık 3 aydır uzaktan eğitim ile yapılıyor iken öğretmenlerin yıl sonu mesleki çalışmaları da uzaktan yapılabilir. Uzaktan canlı ders yapan, EBA'dan kurslar alan öğretmenler toplam 1 haftalık mesleki çalışmayı da uzaktan yapabilir. Salgın süreci devam ederken öğretmenler 1 haftalık süre için çocuklarını kime bırakacak? Çoğu öğretmenimiz çocuğunu bırakacak kimse bulamayacağı için okula götürecek. Bu daha sağlıksız bir ortam oluşturacaktır. MEB bu kararı gözden geçirmeli; EBA üzerinden öğretmenlerin mesleki alanlarına katkı sağlayacak çok seçenekli kurslar açarak mesleki çalışmaların uzaktan yapılmasını sağlamalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.