AES’TEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

AES’TEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ 12 Ekim’de yüz yüze başlayacak sınıflar le ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle:

Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK bugün yaptığı açıklamada ilkokulların tamamı, 8.sınıflar, lise hazırlık sınıfları, 12. sınıflar, tüm kademelerdeki özel eğitim sınıfları ve köy okullarındaki ilk ve ortaokul kademesindeki tüm sınıfların 12 Ekim'de yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu.


Bilindiği gibi 21 Eylül tarihinde okul öncesi ve 1. sınıflar yüz yüze eğitime başlarken, diğer sınıflar yeni eğitim-öğretim yılına uzaktan eğitim ile başlamıştı. Uzaktan eğitimin detaylarının belirli olmaması bir kargaşaya neden olmuş, kaç saat canlı derslerin yapılacağına dair farklı açıklamalar yapılmış, uygulama birliği sağlanamamış ve bu konularda okul yöneticileri ile öğretmenler bilgilendirilmemişti. Benzer kargaşaların yaşanmaması için MEB yüz yüze eğitime geçilecek tüm sınıflar için gerekli tüm detayları öncelikle okul yöneticileri ve öğretmenler ile paylaşmalıdır.


Yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitimin aynı anda devam edeceği bu süreçte yapılacak canlı dersler EBA TV ile uyumlu olmalı, canlı dersler için geçerli olmayan ücretsiz internet sorunu çözülerek EBA ve canlı ders yapılan platformların kullanımlarında internet sınırsız ve ücretsiz olmalıdır.


Salgın yayılımını en başından önleyebilmek için yüz yüze eğitime başlayacak olan kademelerdeki öğretmenlere test yapılmalı, seyreltilmiş sınıflarda daha da artacak olan öğretmen ihtiyacı için öğretmen ataması yapılmalıdır.
 
Anadolu Eğitim Sen

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.