Eğitim Bir Sen, Banka Promosyonlarına Karşı Eylem Başlatıyor!

Eğitim Bir Sen, Banka Promosyonlarına Karşı Eylem Başlatıyor!

Eğitim Bir Sen, düşük banka promosyonlarına karşı sesini yükseltiyor. Kamu çalışanlarının haklarını savunmak için Elazığ'da başlattığı eylemle dikkat çekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde devam eden promosyon tartışmaları, Eğitim Bir Sen'i harekete geçirdi. Eğitim Bir Sen, Elazığ ilindeki bir eylem başlatacağını duyurarak, üyelerinin maaş promosyon haklarına sahip çıkacağını gösterdi.

Bankaların Teklifleri ve Sendikaların Tepkisi

Bankaların promosyon tekliflerinin düşük olması, kamu çalışanlarının tepkisine neden oldu. Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan yaklaşık 7.858 eğitim çalışanının maaş promosyon ihalesi sürecinin ardından bir eylem başlatacaklarını açıkladı.

para15.jpg

Elazığ Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen'den Açıklama

Elazığ Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen, yaptıkları ortak basın açıklamasında, "Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan yaklaşık 7.858 eğitim çalışanının banka maaş promosyon ihalesi süreci 01.08.2023 tarihinde başlamıştır. İlk ihalede en yüksek teklif olan 14.255 ₺ kabul edilmemiş ve ihale iptal edilmiştir" dedi.

İkinci İhale ve Sonuçları

İlk ihale sonucunda istenilen teklifi alamayan sendikalar, 08.08.2023 Salı günü ikinci bir ihale sürecine girdi. Bu süreçte en yüksek teklif 14.300 ₺ olarak açıklandı. Ancak, sendika temsilcileri ve İl Milli Eğitim Müdürü, bu teklifi yetersiz buldu. Yapılan görüşmeler sonucunda, en yüksek teklif 15.000 ₺ olarak güncellendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.