İL DIŞI ATAMALARDA OLUŞAN TABAN PUANLAR 6 YILDIR AÇIKLANMIYOR

İL DIŞI ATAMALARDA OLUŞAN TABAN PUANLAR 6 YILDIR AÇIKLANMIYOR

İL DIŞI ATAMALARDA OLUŞAN TABAN PUANLAR 6 YILDIR AÇIKLANMIYOR

İl dışı atama dönemlerinin bilinmeyen ve değerlendirmeden uzak bir tarafı vardır. Bunun en büyük nedeni son yapılan iller arası atama hizmet puanlarının bilinmemesidir. Çünkü iller arası atama ile oluşan minimum puanlar 6 yıldır yayınlanmamaktadır. Anadolu Eğitim Sendikası olarak, Milli Eğitim Bakanlığına konu ile ilgili başvuru yaptık ve 2020 yılında atamalarla oluşan taban puanların yayınlanmasını talep ettik.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

Sayı :  2002-20/6041                                                                                      Tarih:26/10/2020

Konu: İl Dışı Atamalarda Atama Puanları Açıklanmalıdır

   

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

İlgi:  a) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

        b) 09/10/2003 Tarih ve 25269 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Bilgi Edinme Hakkı Kanunu

            

        Bilindiği üzere öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri ilgi a) yönetmeliği çerçevesinde yapılmaktadır. Ancak öğretmenlerimiz her atama döneminde bir umut diyerek bir önceki yıla ait atamalarla oluşan taban hizmet puanlarını bilmeden başvurularını yapmaktadırlar. Belirtmek gerekir ki; son 6 yıldır iller arası atamalarda oluşan taban puanlar bakanlığınız tarafından yayınlanmamaktadır.

       2020 yılı iller arası atamalarda oluşan taban hizmet puanların yayınlanmasını ilgi b) kanunu çerçevesinde talep etmekteyiz.

 
Gereğini arz ederiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.