ÖĞRETİCİ: EĞİTİM SÜRECİ PAYDAŞLARLA YÖNETİLMELİ, MİLLİ EĞİTİM KURULU KURULMALIDIR

ÖĞRETİCİ: EĞİTİM SÜRECİ PAYDAŞLARLA YÖNETİLMELİ, MİLLİ EĞİTİM KURULU KURULMALIDIR

ÖĞRETİCİ: EĞİTİM SÜRECİ PAYDAŞLARLA YÖNETİLMELİ, MİLLİ EĞİTİM KURULU KURULMALIDIR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ yüz yüze sınavların ertelenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Eğitim ile ilgili kararların eğitimin paydaşları ile birlikte alınmadığını ifade eden ÖĞRETİCİ bunun sonucu olarak da sürekli verilen kararların değiştiğini ifade etti. Açıklamaları şöyle;


MEB yüz yüze yapılması düşünülen sınavlar ile ilgili açıklama yaparak doğru olanı yaptı ve sınavların ertelendiğini duyurdu. Uzaktan eğitimin başladığı ilk günlerden itibaren ani verilen kararların sıkça değiştiğini görebiliyoruz. Salgın koşullarına göre tabii ki şartlar değişebilir ancak MEB'in bu süreçte en büyük yanlışlarından biri süreci paydaşlar ile birlikte yönetmemesidir. Anadolu Eğitim Sendikası olarak salgının ilk günlerinden itibaren eğitim ile ilgili alınacak kararları görüşebilmek için Milli Eğitim Kurulu kurulmasını teklif etmiştik. Önerimizi yineliyoruz ve diyoruz ki; müfredat, ders saatleri, uzaktan eğitimin içeriği, sınavlar başta olmak üzere eğitim ile ilgili konuları görüşebilmek için eğitimin tüm paydaşlarının içerisinde olduğu bir Milli Eğitim Kurulu'na ihtiyaç vardır. Ani kararlar yerine ortak akıl harekete geçirilmeli ve eğitim süreci tüm paydaşlar ile birlikte yönetilmelidir.
 
Anadolu Eğitim Sendikası

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.