ÖĞRETİCİ: ÖĞRETMENLERİN RESEN GÖREVLENDİRİLMELERİ KABUL EDİLEMEZ !

ÖĞRETİCİ: ÖĞRETMENLERİN RESEN GÖREVLENDİRİLMELERİ KABUL EDİLEMEZ !

ÖĞRETİCİ: ÖĞRETMENLERİN RESEN GÖREVLENDİRİLMELERİ KABUL EDİLEMEZ !

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ öğretmenlere verilen resen görevler ile ilgili açıklama yaparak öğretmenin işinin ateş ölçmek, düğün denetimi yapmak olmadığını   ifade etti. Açıklamaları şöyle;

Bir çok ilden öğretmenlerimize resen görev verildiğini görüyoruz. Filyasyon ekibi, ateş ölçmeden sonra düğün denetim görevi de verilmiş. Öğretmenlerimiz salgın sürecinde fedakarca görev yapmış, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerinin her daim yanında olmuş, gönüllü olarak vefa destek gruplarında yer almış,  meslek liseleri/halk eğitim merkezleri/ bilsemler 'de maskeden solunum cihazına kadar üretim gerçekleştirmiştir.

24 Ağustos itibariyle öğretmenlerin mesleki  çalışmaları, 31 Ağustos itibari ile de telafi eğitimleri başlamıştır. Öğretmenlerimiz her gün canlı dersleri ile öğrencilerinin kayıplarını telafi etmeye çalışmaktadır. Bu süreçte mülki amirler tarafından öğretmenlerin aslı görevi olmayan iş ve işlemlerde isteği dışında görevlendirilmeleri kabul edilemez. Öğretmenin işi düğün denetimi yapmak, ateş ölçmek değil öğrencisinin yanında olmaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.