AÖL Sınavları Online Yapılacak. AÖL sınav tarihleri belli oldu! İşte AÖL Sınavlarına dair ayrıntılar…

AÖL Sınavları Online Yapılacak. AÖL sınav tarihleri belli oldu! İşte AÖL Sınavlarına dair ayrıntılar…

AÖL Sınavları Online Yapılacak. AÖL sınav tarihleri belli oldu! İşte AÖL Sınavlarına dair ayrıntılar…

AÖL Sınavları Online Yapılacak. AÖL sınav tarihleri belli oldu! İşte AÖL Sınavlarına dair ayrıntılar…Açık öğretim lisesine devam eden öğrenciler Aralık’ta sınavlara girecek. Milli Eğitim Bakanlığı 1.dönem sınav tarihlerini duyurdu. İşte AÖL sınav tarihleri…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvim ile açık öğretim lisesi 1.dönem sınav tarihleri belli oldu. Birçok açık öğretim lisesi öğrencisi sınav tarihlerini araştırıyordu. Açıklama Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. 22 Ağustos-14 Ekim 2022 tarihleri arasında ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler sınav takvimini de merakla bekliyordu.

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada sınavların online (çevrimiçi) olarak yapılacağını duyurmuştu. Yeni açıklama ile de sınav tarihlerini duyurdu.

AÖL Sınavları Ne Zaman?

Açık öğretim lisesi 1.dönem sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 9 Aralık 2022 tarihi saat 09.30 ile 20 Aralık 2022 tarihi saat 23:59 arasında online (çevrimiçi) olarak gerçekleştirilecek.

Öğrenciler https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden öğrenci numarası ve şifreleri ile giriş yaparak giriş yaparak sınavlara girebilecekler.

Açık Lise Ek Sınav Ne Zaman?

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) sonucunda bir yükseköğretim programına yerleşmeye hak kazanmış ancak Açık Öğretim Lisesinden mezun olamamış öğrenciler Ek Sınava (2021-4 ek sınavı) katılabilecek.

Öğrenciler yine aynı şekilde https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden öğrenci numarası ve şifreleri ile giriş yaparak 2021-4 ek sınav katılım durumlarını sorgulayacak. 2021-4 ek sınavı, 21 Kasım 2022 tarihi saat 09.30 ile 23 Kasım 2022 tarihi saat 23:59 arasında online (çevrimiçi) olarak yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.