BİLSEM sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

BİLSEM sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MEB, 2020 yılı BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), ilkokul 1, 2 ve 3. sınıflar için özel yetenekli öğrencileri tespit etmek ve Bilim ve Sanat Merkezleri(BİLSEM)'nde eğitim vermek amacıyla BİLSEM sınavları gerçekleştiriyor.

 BİLSEM Öğrenci tanılama ve grup yerleştirme sınavları 4 Ocak - 19 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Nisan ayının son haftasında açıklanacağı değerlendirilen sonuçlar için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan şu ana kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Açıklamanın gecikmesi Covid-19 süreci ile ilintili olarak değerlendirildi.

 Öte yandan BİLSEM bireysel değerlendirme sınavı 1 Haziran - 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 4 Eylül 2020 tarihinde bakanlığın resmi sitesi olan www.meb.gov.tr adresinden açıklanacak.

 BİLSEM sınavlarına yapılan itirazlar 1 hafta içerisinde değerlendirilecek ve kesin kayıtlar başlayacak. Süreçle ilgili olarak MEB'in duyuru yapması bekleniyor.

 2020 yılı MEB BİLSEM sınavları, sınav sonuçları ve sonuçlara itiraz, kesin kayıtta yapılacak iş ve işlemlerle ilgili tüm detaylar sitemizde yer alacak.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum