DHBT Soruları ve Cevapları 27 Kasım 2022

DHBT Soruları ve Cevapları 27 Kasım 2022

DHBT Soruları ve Cevapları 27 Kasım 2022

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi DHBT Sınav Soruları ve cevapları. DHBT sınavı bugün saat 10.15 'te yapıldı. Adaylara toplam 40 soru için 60 dakika süre verildi.

DHBT Sınav soruları ve cevapları önümüzdeki saatlerde ÖSYM Tarafından resmi olarak açıklanacak.

Sorular resmi olarak açıklanana kadar sizlerde DHBT sınav sorularına dair yorumları aşağıdaki haberimizden inceleyebilirsiniz.

Bugün yapılacak olan KPSS DHBT sınavının sonuç tarihi ÖSYM tarafından açıklanmıştı.Buna göre; KPSS DHBT sınavı sonuçları 16 Aralık 2022 tarihinde açıklanacak. Adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle sonuçları görüntüleyebilecek..

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında
kullanılacak puanların hesaplanmasında, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri sonuçları da
kullanılacaktır. Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerden DHBT’yelisans düzeyinde katılacak olanların KPSS’nin Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna ve lisansdüzeyinde Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları zorunluydu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.