KPSS Sınav Soruları ve Cevapları  6 Kasım 2022

KPSS Sınav Soruları ve Cevapları 6 Kasım 2022

KPSS Sınav Soruları ve Cevapları 6 Kasım 2022

 KPSS Ortaöğretim Sınav Soruları ve Cevapları KPSS Ortaöğretim gerçekleşti. Sınav soruları sınavdan çıkan adaylar tarafından hemen araştırılmaya başlandı. Sınav soruları yayınlandı mı?

Bugün gerçekleşen KPSS Ortaöğretim sınavında lise öğrencileri ve 2 yıl içinde liseden mezun olacak olan adaylar ter döktü. Sınav için emek veren öğrenciler çıkar çıkmaz soruları araştırmaya başladı. Bazı adaylar sınav sorularının oldukça zor olduğunu belirtirken bazıları soruları kolayca yanıtladığını söylediler.

Sınavda Genel Kültür bölümünde 60 soru, Genel Yetenek bölümünde de 60 soru vardı. Öğrencilere bu soruları cevaplamaları için 130 dakika (2 saat 10 dakika) süre verildi. Sınav 10.15’te başladı ve 12.25’te sona erdi.

Sınav biter bitmez sosyal medya platformlarında sorularla ilgili tartışmalar başladı. Sınav sorularına ise sınava giren adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nden ulaşabilecek.

Aşağıdaki linke tıklayarak sınav sorularını görebilirsiniz.

https://ais.osym.gov.tr/

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.