LGS’de Öğretmenlerin Resen Görevlendirilmesi (RESMİ YAZI)

LGS’de Öğretmenlerin Resen Görevlendirilmesi (RESMİ YAZI)

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 54315259-480.01-E.7013418 sayılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavı konulu 15 Mayıs 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

 Genel Müdür Dr. Sadri Şensoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakan Yardımcısı Mahmut Özer imzalı resmi yazıda ''Bakanlığımıca, Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında yapılacak olan ''Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavı'' 20 Haziran 2020 Cumartesi günü iki oturum halinde gerçekleştirilecektir.

 Devam eden Koronavirüs salgını sebebiyle, adı geçen sınavla ilgili olarak sınav uygulaması ve sınav güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için ihtiyaç duyulması halinde, sınav görevli sayılarının belirlenmesi ve yeterince sınav görevlisinin, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından MEBBİS Sistemi üzerinden resen görevlendirilmesi işlemi ile ilgili yetkilendirilmeleri Genel Müdürlüğümüzce uygun görülmektedir.'' denilmiştir. 

  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.