MEB, AKS Sonuçları Açıklanıyor

MEB, AKS Sonuçları Açıklanıyor

MEB'de Adaylık Kaldırma Sonuçları Açıklanıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), geçtiğimiz yıl atanan ve her 3 değerlendirme sonucunda başarılı olan aday sözleşmeli öğretmenler için temmuz ayında Adaylık Kaldırma Sınavı(AKS) gerçekleştirmişti. Sınavdan 60 ve üzeri puan alan aday öğretmenlerin adaylıkları kaldırılacak.

 Sınav kılavuzunda yer alan takvim ve bilgilere göre sınav sonuçları 15 gün içerisinde açıklanacaktı ve bu süre 18 Ağustos 2020 tarihinde doluyor. Bakanlık, sonuçları bugün veya yarın mesai bitimine kadar açıklayacak. Sonuçlar, adayların kişisel MEBBİS sistemleri üzerinden yayımlanacak.

 Sınavda başarılı olan aday sözleşmeli öğretmenlerin adaylıkları valiliklerce bir kaç hafta içerisinde kaldırılacak ve ''Aday Sözleşmeli Öğretmen'' unvanı ''Sözleşmeli Öğretmen'' olarak güncellenecek. 3 yıllık süre dolduğunda ise unvan ''Öğretmen'' olarak değiştirilecek.

 Adaylık Kaldırma Sınavı'nda başarısız olan öğretmenlerin okul/kurum'ları değiştirilecek ve tekrar adaylık sürecinden geçerek sınava girmeleri sağlanacak. İkinci defa başarısız olan adayların Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Öğretim Hizmetleri sınıfı içerisindeki öğretmen kadrolarından ilişiği kesilecek.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.