ÖSYM Sınav Ücretleri 2020 Yılı İçin Görevlilere Ne Kadar Ödenenecek?

ÖSYM Sınav Ücretleri 2020 Yılı İçin Görevlilere Ne Kadar Ödenenecek?

2020 Yılı için Ösym tarafından yapılacak olan sınav ücretleri öğretmenlere görev dağılımına göre ne kadar ödenecek?

Öğretmenler ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda ne kadar ücret alacaklar? 28 Haziran 2020 tarihinde yapılacak YKS sınavında görev alacak öğretmenler görev durumlarına ne kadar ücret alacaklar bu konuda görev alan öğretmenler ÖSYM sınav ücretlerini merak ederken son güncelleme ile ÖSYM sınav ücretleri tablosuna bu haberimizde ulaşabilecekler.

ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda bu yıl  salgın nedeniyle daha çok görevliye ihtiyaç oldu. Bundan ötürüde ilk defa ÖSYM sınavlarından ücretli öğretmenler içinde sınav görev başvurusu sistemi açıldı.ÖSYM YKS sınavından görev alacak öğretmenleride geçtiğimiz gün bilgilendirdi. Görev çıkan öğretmemenlerden görev almak istemeyenler görev iadelerini yaptılar.ÖSYM tarafından yapılan iadeler aynı şekilde yeni görevlendirmeler ile birlikte yapıldı.

Sonuç olarak şu an itibaari ile YKS sınavlarında görev olarak herhangi bir sorun bulunmamakta. Öğretmenlerin ve görevlierin merak ettiği ÖSYM Sınav ücretleri ise aşağıdaki gibi ödenecek.Ayrıca MEB tarafından yapılan sınavlarda da ödenecek ücretleri aşağıda bulabilirsiniz.

ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavı için öğretmenlere ödenecek net ücretler şöyle:

 Bina Sorumlusu: 369,12 TL

 Bina Sorumlu Yardımcısı: 246,08 TL

Bina Yöneticisi: 246,08 TL

Bina Yönetici Yardımcısı: 221,46 TL

Salon Başkanı: 221,46 TL

Gözetmen: 184,56 TL

Yedek Gözetmen: 147,64 TL

Yardımcı Engelli Gözetmen: 246,08 TL

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sınavı(LGS) için öğretmenlere ödenecek net ücretler ise şöyle:

Salon Başkanı: 203,02 TL

Gözetmen: 196,86 TL

Yedek Gözetmen: 147,65 TL

Yardımcı Engelli Gözetmen: 247,08 TL

    HABERE YORUM KAT
    UYARI:

    Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.