Ücretli Öğretmenler LGS sınav görevlisi başvurusu yapabilir mi?

Ücretli Öğretmenler LGS sınav görevlisi başvurusu yapabilir mi?

Ücretli Öğretmenler 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan LGS sınavında sınav görevlisi olabilir mi?

2020 MEB tarafından yapılan LGS sınavı için bugün sınav görevli başvuruları başladı. 20 Haziranda 2 oturum halinde yapılacak olan LGS sınavında 400 bin öğretmenin görev alacağı Bakan Ziya Selçuk tarafından açıklanmıştı.LGS sınav başvurusunun başlamasıylka birllikte ücretli öğretmenlerin sınav görev başvurusu yapıp yapmayacağı konu ücretli öğretmenler tarafından araştılırmaya başlandı.

Öncelikle Ücretli öğretmenler için geçtiğimiz gün ÖSYM'nin yapmış olduğu duyuru ile 2020 YKS sınavında görev almaların yolu açıldı.ÖSYM ücretli öğretmenlerin sınavlarda görev alabilmesi için görevli sistem havuza eklenemesi için gis.osym.gov.tr adresi üzerinden  yapılacacağı açıklamasıyla ücretli öğretmemenlerin YKS sınavında görev başvurusu yapabiliyorlar.

Ücretli Öğretmenler LGS sınavında görev alabilir mi?

MEB tarafından yapılan sınavlarda Ücretli öğretmenler LGS sınav görevlisi olarak başvuru yapamıyorlar. Bu konuda şuana kadar MEB tarafından da Ücretli öğretmenlerin sınav başvurusu yapabileceklerine dair bir açıklama da yapılmadı.Sınav görev başvuruları bugün başladığından önümüzdeki günlerde başvuru durumuna göre ücretli öğretmenlere ihtiyaç duyulması halinde sınav görevi için başvuru imkaanı verilmesi gündeme gelebilir.

Ücretli öğretmenlere LGS sınav görev başvurusu hakkında gelişmleri Öğretmenler İçin sayfamızda takip edebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sınavı(LGS) için öğretmenlere ödenecek net ücretler ise şöyle:

Salon Başkanı: 203,02 TL

Gözetmen: 196,86 TL

Yedek Gözetmen: 147,65 TL

Yardımcı Engelli Gözetmen: 247,08 TL

www.ogretmenlericin.com/Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum