Uzman öğretmenlik sınav sonucu geçti kaldı şeklinde mi verilecek?

Uzman öğretmenlik sınav sonucu geçti kaldı şeklinde mi verilecek?

Uzman öğretmenlik sınav sonucu geçti kaldı şeklinde mi verilecek?

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçlarının puan usulü ile değil de geçti kaldı şeklinde açıklanacağı iddia edildi. Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Öğretmenlik Kariyer Sınavları ile ilgili yönetmelikte 70 puan alan öğretmenlerin sınavı kazanmış olacakları ibaresi yer alırken, öğretmenlik kariyer sınav sonuçlarının puan usulüne göre değil de geçti-kaldı şeklinde olacağı iddiaları kafaları karıştırdı. İşte o iddialar ve haberin detayları:

Öğretmenlik Meslek Kanunu kapsamında yapılacak olan Öğretmenlik Kariyer Sınavları olan uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarının sonuçlarının geçti- kaldı şeklinde açıklanacağı iddia edildi.

İddiaya göre sınavdan sonra öğretmenlerin sınav sonuçları puan bazlı açıklanmayacak. İşte o haber;

Milli Eğitim Bakanı Özer öğretmenlerin sınavdan gülerek çıkacağını, çoğu öğretmenin sınavdan 70 puan alacağını belirttiği bize gelen bilgiler arasında.

Buna göre sınav sonuçları puan olarak açıklanmayacak. Sonuçlarda sadece geçti ya da kaldı yazacak. Bunun sebebinin öğretmenleri rencide etmemek olduğu olarak açıklanıyor.

Ayrıca sınavında çoğu öğretmene kolay geleceği ve öğretmenlerin sınavdan gülerek çıkacağını Mahmut Özer çevresine aktarmış.

Kaynak:memurlarnedio. com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum