Cüneyt Arkın’dan Türk Milletine VİDEO

Cüneyt Arkın’dan Türk Milletine VİDEO Cüneyt Arkın’dan Türk Milletine VİDEO “Yiğit Türk milleti. Sen ayağında çarıklarla dünyanın en büyük devletlerini yendin. Şimdi bu alçak, satılmış, şerefsiz terörü bir yumruk olursan ezer geçersin.” Cüneyt ARKIN Cüneyt Arkın asıl adı Fahrettin Cüreklibatur, (d. 8 Eylül 1937; Karaçay, Odunpazarı, Eskişehir), Türk sinema oyuncusu. Sinemada canlandırdığı “Malkoçoğlu” karakteri kendisine lakap […]

Cüneyt Arkın’dan Türk Milletine VİDEO

Cüneyt Arkın’dan Türk Milletine VİDEO

Cüneyt Arkın’dan Türk Milletine VİDEO “Yiğit Türk milleti. Sen ayağında çarıklarla dünyanın en büyük devletlerini yendin. Şimdi bu alçak, satılmış, şerefsiz terörü bir yumruk olursan ezer geçersin.”

Cüneyt ARKIN

Cüneyt Arkın asıl adı Fahrettin Cüreklibatur, (d. 8 Eylül 1937; Karaçay, Odunpazarı, Eskişehir), Türk sinema oyuncusu. Sinemada canlandırdığı “Malkoçoğlu” karakteri kendisine lakap olarak atfedilmiştir.

Eskişehir’in merkezine bağlı Karaçay köyünde doğdu. Babası Kurtuluş Savaşı’na katılmış Hacı Yakup Cüreklibatur’dur . AslenNogaydır. Lise öğrenimini Eskişehir Atatürk Lisesi’nde gördü, 1961 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu,

Cüneyt Arkın ilk evliliğini 1964 yılında kendisi gibi doktor olan Güler Mocan ile yaptı. 1966 yılında kızları Filiz doğdu. 1968 yılında boşandıktan bir yıl sonra Betül (Işıl) Cüreklibatur ile evlenen Cüneyt Arkın’ın,bu evlilikten de Kaan ve Murat adlarında iki çocuğu vardır. Kızı bir şirkette genel müdürlük yapan Arkın’ın oğullarından Murat da dizilerde oyunculuk yapmaktadır. Bir dönem alkolizm tedavisi görmüş olan Arkın, alkol, uyuşturucu ve gençliğin sorunları konulu sayısız konferans vermiş, bunlarla ilgili teşekkür beratları ve onur ödülleri almıştır.

NOT: Videoları Kaliteli İzlemek İçin; Video Ekranında Sağ Alt Köşede Ayarlara Tıklayın (Çark İşareti) Kalite Kısmını En Yüksek Olarak Seçin.

Önemli: Bilgi ve haberlerimizi, Facebook, Twitter ve Google+1 da paylaşırsanız memnun oluruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Cüneyt Arkın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM