İki Araç Arasına Park Etme Teknikleri

İki Araç Arasına Park Etme Teknikleri İki Araç Arasına Park Etme Teknikleri Park etme, hareket halindeki bir taşıtı genellikle yol kenarı veya otoparkta planlı olarak durdurma ve bir süreliğine hareketsiz olarak bırakma. Park sözcüğü 17. yüzyılİngilizcesinde “askerî taşıtların ve araç-gereçlerin bırakıldığı yer” anlamında kullanılıyordu. Günümüzdeki park etme anlamı sözcüğün bu fonksiyonundan türemiştir. Paralel park, taşıtların yola paralel […]

İki Araç Arasına Park Etme Teknikleri

İki Araç Arasına Park Etme Teknikleri

İki Araç Arasına Park Etme Teknikleri Park etme, hareket halindeki bir taşıtı genellikle yol kenarı veya otoparkta planlı olarak durdurma ve bir süreliğine hareketsiz olarak bırakma. Park sözcüğü 17. yüzyılİngilizcesinde “askerî taşıtların ve araç-gereçlerin bırakıldığı yer” anlamında kullanılıyordu. Günümüzdeki park etme anlamı sözcüğün bu fonksiyonundan türemiştir.

Paralel park, taşıtların yola paralel olacak şekilde genellikle yol kenarında art arda sıralanmasıdır. Yol genişliğinden tasarruf sağlayan bu yöntem en yaygın park yöntemlerinden biridir.

İki Araç Arasına Park Etme Teknikleri Sesli Anlatım. Öğretmenler İçin, www.ogretmenlericin.com

NOT: Videoları Kaliteli İzlemek İçin; Video Ekranında Sağ Alt Köşede Ayarlara Tıklayın (Çark İşareti) Kalite Kısmını En Yüksek Olarak Seçin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM