Yüksekova’da Öğretmen Olmak

Yüksekova’da Öğretmen Olmak Yüksekova’da Öğretmen Olmak Hakkari’de görev yapan öğretmenler ‘Yüksekova’da öğretmen olmak’ videosu hazırlayıp sosyal medyada paylaştı. ‘Yüksekova’da öğretmen olmak ve öğretmenlik yüreğe dokunabilmektir’ adı ile paylaşılan video paylaşım rekoru kırdı. Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde görev yapan bir grup öğretmen, karşılaştıkları zorlukları anlatan bir video görüntüsü hazırlayıp, sosyal medyada paylaştı. Yüksekova Nasıl Bir Yer? Yüksekova, […]

Yüksekova’da Öğretmen Olmak

Yüksekova’da Öğretmen Olmak

Yüksekova’da Öğretmen Olmak Hakkari’de görev yapan öğretmenler ‘Yüksekova’da öğretmen olmak’ videosu hazırlayıp sosyal medyada paylaştı. ‘Yüksekova’da öğretmen olmak ve öğretmenlik yüreğe dokunabilmektir’ adı ile paylaşılan video paylaşım rekoru kırdı.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde görev yapan bir grup öğretmen, karşılaştıkları zorlukları anlatan bir video görüntüsü hazırlayıp, sosyal medyada paylaştı.

Yüksekova Nasıl Bir Yer?

Yüksekova, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Hakkari bölümünde bulunur. Kuzeyinde Van’ın Başkale ilçesi, doğusunda İran, güneyinde Irak ve batısında Hakkari ana (merkez) ilçesi bulunur. Yüksekova, dağlar arasında bir çöküntü alanında kurulmuştur. Ovanın yükseltisi 2000 metreye yakındır. Genişliği 15 kilometre, uzunluğu 40 kilometredir.

Yüksekova ilçesi, üç ülkenin birleştiği yer olması itibariyle bir kültür resitalidir. İlçenin ovalık kesimlerinde bulunan Sümer, Hitit uygarlıkları mezopotamyasından kalan birçok tarihi yapı bulunmaktadır.

Halk geçimini sağlamak amacıyla genellikle ticaretle uğraşır. İran’la eşya alım satımı yapılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM