2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılının Yarıyıl Tatilinde Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) Yapılacak Mı?

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının 1. dönemi sona eriyor. Yarıyıl tatili 22 Ocak'ta başlayıp 5 Şubat'ta sona erecek. Peki yarıyıl tatilinde destekleme ve yetişitme kursu (DYK) yapılacak mı?

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin ''Kurs Merkezi ve Kurs Açma Yetkisi'' başlığı altındaki 5. maddenin 3. bendinde ''Yarıyıl tatili hariç ara tatillerde kurs yapılmaz.'' ibaresi yer almaktadır.

Gözden kaçırmayın

2022 Ocak Özür Grubu Atamaları MEBBİS Başvuru Ekranı Bugün Açılacak 2022 Ocak Özür Grubu Atamaları MEBBİS Başvuru Ekranı Bugün Açılacak

Bu kapsamda e-kurs modülünde kurs planlanırken ''Yarıyıl tatilinde kurs yapılacaktır.'' kutucuğunu işaretleyen kurs merkezleri, yarıyıl tatilinde de DYK yapabilecektir.

Kurslar yıllık ve yaz dönemi olarak planlanır. Yıllık planlanan kursların eylül ayı içerisinde, yaz dönemi kurslarının ise temmuz ayının ilk haftasında başlatılması esastır. Yıllık açılan kurslar ders yılı sonuna kadar devam eder. Ancak yarıyıl tatili hariç ara tatillerde kurs yapılmaz. İlçe, il veya ülke genelinde genel hayatı etkileyen salgın hastalık, doğal afet, elverişsiz hava koşulları ve benzeri durumlarda bu süreler Bakanlık veya mülki idare amirliklerince değiştirilebilir. Uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler için ihtiyaç duyulan tarihlerde Türkçe dersinden kurs açılabilir.