ANTİK METİNLERDE DÜNYA’DA CANLILIĞIN BAŞLAMASI

ANTİK METİNLERDE DÜNYA’DA CANLILIĞIN BAŞLAMASI Enuma Eliş, sözcük anlamı olarak “vaktiyle yukarıda” demektir. Antik çivi yazısıyla yazılmış olan bu destan, yedi kil tabletten ve binden biraz fazla satırdan oluşur. Enuma Eliş’in önemi; Tevrat’taki Tekvin’in ilk iki bölümünün bu destandan alıntılandığının ya da esinlenildiğinin ileri sürülmüş olmasıdır. Destan’da Babil Tanrısı Marduk’un Tiamat adlı canavarla çarpışıp yenmesi […]

ANTİK METİNLERDE DÜNYA’DA CANLILIĞIN BAŞLAMASI

ANTİK METİNLERDE DÜNYA’DA CANLILIĞIN BAŞLAMASI

Enuma Eliş, sözcük anlamı olarak “vaktiyle yukarıda” demektir. Antik çivi yazısıyla yazılmış olan bu destan, yedi kil tabletten ve binden biraz fazla satırdan oluşur. Enuma Eliş’in önemi; Tevrat’taki Tekvin’in ilk iki bölümünün bu destandan alıntılandığının ya da esinlenildiğinin ileri sürülmüş olmasıdır. Destan’da Babil Tanrısı Marduk’un Tiamat adlı canavarla çarpışıp yenmesi ve kaderin iplerine sahip olması anlatılır. Oysa bu destanda simgelerle Güneş Sistemi ve gezegenlerin oluşmaları, yörüngeleri hakkında bilgi de verilir.

ANTİK METİNLERDE DÜNYA'DA CANLILIĞIN BAŞLAMASI
ANTİK METİNLERDE DÜNYA’DA CANLILIĞIN BAŞLAMASI

Güneş Sistemi 4,5 milyar yıl önce oluştuğunda gezegenlerin yörüngeleri henüz sabit değildir ve değişkenlikler göstermektedir. 4 milyar yıl önce Nibiru adlı gezegen Güneş Sistemi ile karşılaştığında Destan’da Tiamat (Dünya) adlı gezegen ile Nibiru’nun uyduları çarpışır. Bu çarpışmadan sonra Tiamat’tan kopan parçalar günümüzde bilinen Asteroit Kuşağı’nı oluşturur. Dünya ise Pasifik Okyanusu olarak bildiğimiz bölgede derin bir yarık alarak yörüngesi değişir ve günümüzde Mars ile Venüs arasındaki yörüngesine yerleşir. Asıl önemli olay ise Dünya’nın canlılık kazanmasıdır.

Bu destandaki simgelerle anlatılmış olan çarpışmadan sonra, dünyaya çarpan Nibiru uydularından gezegenemize hayat tohumları saçılmış oldu. Bu varsayımdan gidersek, bunlar dört milyar yıl içinde önce DNA zincirleri oluşturarak yaşamın başlamasına ve sonrasında çok hücreli yaşam şekillerine dönüşerek evrimleşme sürecini başlattılar. Dünya dışı uzaylı varlıkların dünyaya geldiklerinde karşılaştıkları maymunumsu ırk ve diğer hayvanlar, bitkiler; gezegensel çarpışmadan sonraki tohumlanma sebebiyle oluşan doğal evrimleşmenin ürünüydü. Ancak dünya dışı uzaylı varlık olan Enki ve ekibinin genetik manipülasyonu ile evrim zincirinde ani bir sıçrama yapılmış, önce denemelerle prototipler, en sonunda ise günümüz insanı olan Homo Sapiens üretilerek çoğalması sağlanmıştı.

Levent GÖZAÇAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM