EKTOPLAZMA – Levent Gözaçan

EKTOPLAZMA Trans haline girmiş medyumların vücutlarından, özellikle ağız, burun, kulak gibi organlarından çıktığı, havada yayıldığı, bazen gözle görülebildiği ve elle dokunulabildiği ileri sürülen şekilsiz (amorf), süptil (az yoğunluklu) maddelere verilen isimdir. Ektoplazmik maddeleşmede şekil tam olarak meydana gelir ve netleşir, devamlılığı fazla sürmez on beş saniye ile on dakika arasında değişebilir. Bir medyumun, ektoplazmasını şekillendirebilmesi […]

EKTOPLAZMA – Levent Gözaçan

EKTOPLAZMA

Trans haline girmiş medyumların vücutlarından, özellikle ağız, burun, kulak gibi organlarından çıktığı, havada yayıldığı, bazen gözle görülebildiği ve elle dokunulabildiği ileri sürülen şekilsiz (amorf), süptil (az yoğunluklu) maddelere verilen isimdir.

Ektoplazmik maddeleşmede şekil tam olarak meydana gelir ve netleşir, devamlılığı fazla sürmez on beş saniye ile on dakika arasında değişebilir. Bir medyumun, ektoplazmasını şekillendirebilmesi için bir bedensiz varlık ile irtibat kurmuş olması şart değildir. Medyum bunu kendi psişik yeteneğiyle de yapabilir. Bedensiz varlıklar medyumu bir kanal olarak kullanır ve onun vücudundan, kendisini göstermek için gerekli olan beden maddelerinden oluşmuş, ince ve akıcı haldeki Ektoplazma yı kullanarak maddeleşir. Kokusu olmayan hafif sarı ile beyaz arası bir rengi olan, içinde çok miktarda ak yuvarlar bulunan yağlı bir maddedir. % 50 si sudur.

Özel niteliklere sahip ektoplazmanın ruhsal irtibat seanslarında çeşitli organ biçimlerinde görülebildiği ve hatta kimi zaman bir insan görünümü kazanabildiği ileri sürülür. Bu yüzden bu tür ektoplazmik oluşumlar kimi yayın organlarında “ruhların fotoğrafları” başlığıyla yayımlanmıştır. Fakat ruhçulara göre, maddi olmayan bir varlığın fotoğrafı çekilemez. Dolayısıyla bunlara “ruhların fotoğrafları” değil, ruhun ya da bedensiz varlıkların imajinasyon etkisi altında şekillenmiş oluşumlar demek daha doğru olur. Ektoplazma, kendi başına hareket edebilir fakat her zaman medyumla ince bir bağla ilişkidedir. Bu doğan çocukları annelere bağlayan göbek bağına benzer.

Ektoplazma

Her medyum ektoplazma çıkaramaz. Medyumsal yeteneklerin ciddi anlamda aktif olarak kullanılıyor olması gerekir. Zaten trans halindeyken oldukça enerji kaybeden medyum bu olayda da iyice güç kaybeder. Bu durumda trans da sona erer. Celseden önce tartıldığında, medyumun ektoplazma ağırlığı kadar kilo kaybettiği görülmüştür. yani medyum ve maddeleşen varlığın kilosu toplamı medyumun celseden önceki ağılığına eşittir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM