En Çok Güldüren Kazansın! Tülay Gazalcı

Eğitimci Yazar Tülay Gazalcı’nın 19.06.2018 tarihli yeni yazısı.

En Çok Güldüren Kazansın! Tülay Gazalcı

En Çok Güldüren Kazansın! Tülay Gazalcı

‘’Adamın bir devesi varmış.  Mal varlığının tamamını bu deveden kazanmış. Gel zaman git zaman, deve yaşlanmış, artık yük çekemez olmuş. Adam devesinden helallik almaya karar vermiş.

-Tüm kahrımı sen çektin, bana hakkını helal et demiş

-Hakım helal olsun demiş deve ama bir hakkım hariç

-Adam meraklanmış ve demiş ki nedir o, çabuk söyle?

-Bir ömür boyu eşeğin arkasından beni sürüdün. Bu hakkımı helal etmem sana …’’Neyse ki adam gidip de deveden helallik istemiş. Ya eşekten isteseydi? Hikâyemizin kahramanı maalesef ki adam. Adam zengin olurken, yükü çekenin biri eşek, diğeri de olmuş deve. Eeeeee yuları kaptırmanın bedeli ağır olur elbette.

Şu yüzümüz bir gülmedi deriz ya hep. Neyse ki siyasiler var da, Stand up gösterilerini aratmaz oldu siyaset sahneleri.  Artık bolca gülüyoruz ağlanacak halimize. Kim kime daha iyi atar yaparsa, beyliği kuşanıyor kendince. Ertesi gün daha da edep sınırlarını aşıyor atışmalar, itişmeler, kakışmalar. Televizyon karşısında büyüğü küçüğü, hâkimi savcısı, doktoru bilim adamı, eğitimcisi öğrencisi… Hep bir ağızlar açık, en önden izliyoruz bu tirajı komediyi. Sosyal ağların dahi diline dolanan bilgelik sözleri  beylik hikayeleri, siyasetin sokağına uğramamış belli ki !!!  Ucuz hedefler, yoz fikirler, tatsız espriler, argoya çığır açtıran hitabetler,   daha neler neler!

Okuduğumuz kitaplar, dinlediğimiz bilimsel ağızlar, güya gönlümüze kazıdığımız Yunus EMRELER- Mevlanalar- Hacı Bektaşi VELİLER, tarihimizden sözüm ona çıkardığımız dersler, siyasetin azizliğine uğradı azizim. Mühim olan koltuğu kapmak, sonrası daaaaa ,sen orasını bana bırak.

Hani çok gülünce deriz ya hep ‘’ Tövbe tövbe; hayra çıkar inşallah, başımıza bir gelecek mi var; ne çok güldük öyle  .’’  Gülmeye alışkın olmayan bir milletin bilinçaltı savunmasıdır bu durum ne yazık ki. Hayatlarımızda illaki hep bir küçük Emrah dramı olacak. Olacak ki yaşadığımızı bilelim.

Ne diyelim yüzünüzden tebessüm eksik olmasın,öyleyse en çok güldüren bu yarışı kazansın !!!

Tülay GAZALCI
EĞİTİMCİ YAZAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM