DOLAR 5,8953
EURO 6,5027
ALTIN 281,7
BIST 99.028
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 24°C
Sisli

Fransız Senatosu ve Türk Düşmanlığı

Fransız Senatosu ve Türk Düşmanlığı
15.10.2016
A+
A-

Fransız Senatosu ve Türk Düşmanlığı

İnkar Yasası Fransız Senatosu’ndan Geçti

Fransa’da “Ermeni soykırımını inkar edenlerin cezalandırılmasına yönelik” yasa Ulusal Meclis’in ardından parlamentonun üst kanadı Senato’dan da geçti. Yani Fransa’da yaşayan bir Türk olsanız ya da Ermeni Soykırımı diye bir şeyin olmadığını söyleyen bir Fransız vatandaşı olsanız artık ceza alacaksınız. Yani tarihsel bir yalana iman etmeniz isteniyor. Aba altından gösterilen sopa kafanıza inecek artık.

Tarihte,

Avrupalıların Türk düşmanlığı yeni bir durum değil. Kökleri Osmanlı dönemine kadar gidiyor. Daha genel anlamda bakarsak bu işin arka boyutunda bir haçlı ittifakının, Türk’ü sindirme, yok etme politikasının olduğunu görürüz. İslam dünyası diyemiyorum çünkü eline vurulup ekmeği alınan Ortadoğu milletlerinin ve emperyalizmin uşaklığını yapan Arap milletleri Avrupa’ya kafa tutma işine giremeyecek kadar dirayetsiz. Avrupa milletlerinin Türk düşmanlığını eskilerde aramak yerinde olacaktır.

Yirmi Sekiz Mehmet Çelebi (18.yy’da) Fransa’ya Devlet tarafından gönderildiğinde “Türk” kafilesi limana yaklaştığında heyet saraya gidene kadar geçeceği yol boyunca Fransız halkı yolun etrafına toplanmış ve Türk’ü merak etmektedir. Çünkü “Türk” devasa insan ile yüce korkunç yaratık arasında bir varlıktır halkın gözünde. Osmanlı Avrupa kapılarını kırmaya çalıştıkça efsaneleşmiştir Avrupalının gözünde. Bu düşmanlıklarını her fırsat bulduklarında biraz daha açığa vuruyorlar.

“Gerekmedikçe savaş cinayettir” diyen, “Aman dileyene el kalkmaz” diyen bir milletin, içinde çocuk kadın yaşlı demeksizin soykırım yaptığına inanmak ve bunu yasalaştırmak hamakatten öte bir şey değildir.

Fransa’nın Yakın Tarihteki Soykırımları

Üstü kirlenen Fransızlar üzerlerindeki kir görünmesin diye ışığı kapatıyor ve masal anlatıyor insanlığa. 1830’ da sömürge olarak işgal ettikleri Cezayir’ de insanlık suçu işleyen Fransızlar, 1962’ de bağımsızlığını kazanana kadar ülkede soykırım yaptı. Bağımsızlık savaşı veren binlerce Cezayirliyi katleden Fransızların 2.5 milyon Cezayirliyi sürgün ettikleri biliniyor. Cezayir’ de 100 yılı aşkın süre her türlü insanlık suçunu işleyen Fransızların bağımsızlık savaşında 8 bin köyü haritadan yakıp yıkarak sildiği de çeşitli kaynaklarda yer alıyor. Öldürmekle yetinmeyen Fransız askerleri, Cezayirli kadınlara, çocuklara acımadan tecavüz ettiği fotoğrafları ile tarihe geçti.

Yakın tarihin en büyük insanlık suçunu işleyen yine Fransızlar olmuştur. Ruanda’ da 1994 yılında yaşanan soykırımda yüzbinlerce insanın gerillalar tarafından öldürülmesinin insanlık tarihinin en korkunç olaylarından birisi olarak hafızalarda yer alıyor. Fransız askerleri eğittiği yerlilerin eline silahı vermiş ve kadın çocuk demeksizin katledilmesine çanak tutmuştur. Ruanda Oteli filmi ile soykırım sinemaya aktarıldı. Elinde kahve herkes izledi. Fransa’ya ses çıkaran olmadı.

Ruanda Fransa’nın tarihe düştüğü kara bir lekedir. Cezayir de ikinci resmi dil Fransızca. Sadece katletmeyip asimile eden tarihe kara bir leke düşüren yine Fransa.

Tarihi soykırımlarla anılan Fransızların, gerekmedikçe savaş cinayettir diyen Türk Devletini karalaması içlerindeki kin ve nefretin yansımasıdır. Türk olup Fransa’da yaşıyorsanız Ermeni Soykırımı’na iman etmemişseniz itiraz ederseniz vay halinize. Artık nur topu gibi cezanız var!

Ahmet TORUN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.