İhraç edildim, ihraç edilmem için somut kriter sunamadılar

İhraç edildim, ihraç edilmem için somut kriter sunamadılar Ben Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta iken 1 Eylül tarihinde 672 nolu KHK ile ihraç oldum. Kriter diye belirttikleri hiçbir şey yok bende. Sendikam Eğitim Bir Sen hayatımda 1 defa sendikaya üye oldum, atılana kadar Eğitim Bir Sen üyesiydim. Bylock denen programı kullanmadım. Bank Asya’da […]

İhraç edildim, ihraç edilmem için somut kriter sunamadılar

İhraç edildim, ihraç edilmem için somut kriter sunamadılar

Ben Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta iken 1 Eylül tarihinde 672 nolu KHK ile ihraç oldum. Kriter diye belirttikleri hiçbir şey yok bende. Sendikam Eğitim Bir Sen hayatımda 1 defa sendikaya üye oldum, atılana kadar Eğitim Bir Sen üyesiydim. Bylock denen programı kullanmadım. Bank Asya’da sadece 100 TL lik eski bir hesabım varmış, Hesap hareketlerini bankadan istedim bu çıktı. Cemaatin okulunda, dershanesinde hiç okumadım. Sosyal medya hesabı, twitter, facebook, hiç kullanmadım. Şu ana kadar hakkımda adli bir işlem yok.

Üniversitemizde bir ön soruşturma gibi bir şey yaptılar. Sorulan sorulara yukarda saydığım durumları aynen belirttim. Sonuç olarak ihraç oldum. Rektör beyle görüşme imkânı bulamadım, görüşmüyor. Dekan beyle konuşabildim. Neden atıldığımı anlayamadığımı sordum. Bana gezdiğiniz konuştuğunuz insanlara baktık, sizin hakkınızda bilgi veren insanları dinledik dedi. Ben hayatımda insanları hiçbir zaman inancından, yaşantısından dolayı dışlamadım, sınıflandırmadım. Her görüşten insanla konuşur, birlikte olurum. Belki Fetöcülerle de birlikte olmuşumdur ama diğer insanlarla da birlikte oldum bunu söyledim dekana. Belki de art niyetli birileri benim hakkımda bir şeyler söyledi, iftira attı bilemiyorum.

Ayrıca Fetönün üniversitede etkili olduğu dönemde, hepsi ve sempatizanları idari görevdelerdi. Ben hayatımda idarecilik yapmadım. Yakınlık gösterip mevki makam peşinde koşmadım, mesafe koymaya çalıştım. Yayınlarıma ve çalışmalarıma bakıldığında FETÖ den atılmış hiç kimse ile çalışmam yok.

Ne bir çalışma arkadaşımla, nede bir öğrencimle tartışma yaşamamış bir insanım. Mesleğime aşığım ve sadece mesleğimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bu günlere gelmek için yıllarca çalıştık hayatımızdan fedakârlıklar yaptık. Ülkemize milletimize hizmet edecekken görevimize son verildi. Allah biliyor, binlerce mühendiste emeğim vardır. O kadar iddialıyım ki herhangi bir öğrencim veya çalışma arkadaşım, benim hakkımı yedi veya bana kötü söz söyledi, bir dersinde ders anlatmadı geçiştirdi desin ben bunları hak ettim diyeceğim. Ülkemin geleceği olan öğrencilerime ne biliyorsam özveri ile öğrettim. Yapılan haksızlığı içime sığdıramıyorum. Benim, çocuklarımın ve eşimin iki eli, atılmama vesile olanların iki dünyada yakasında, hakkımı helal etmiyorum.

Öğretim Üyesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM