İstanbul depremi Türkiyeyi derinden etkiler, önlemler alınmalıdır

İstanbul depremi Türkiyeyi derinden etkiler, önlemler alınmalıdır Geçtiğimiz günlerde 9 Mart İstanbul depremi konusunda bir yazı kaleme aldım. Özelden gelen mesajlarda haberin kaynağı istenmişti. İlgili senaryonun yer aldığı haber kaynağını isteyenlere ilettim. Ancak yazdığım yazı içerisinde belirtilen İstanbul depremi 09.03.2017 08.25 senaryosunu sanki ben yazmışım gibi hareket eden takipçilerimin olduğunu da gelen eleştirilerden farkettim. Teknoloji […]

İstanbul depremi Türkiyeyi derinden etkiler, önlemler alınmalıdır

İstanbul depremi Türkiyeyi derinden etkiler, önlemler alınmalıdır

Geçtiğimiz günlerde 9 Mart İstanbul depremi konusunda bir yazı kaleme aldım. Özelden gelen mesajlarda haberin kaynağı istenmişti. İlgili senaryonun yer aldığı haber kaynağını isteyenlere ilettim. Ancak yazdığım yazı içerisinde belirtilen İstanbul depremi 09.03.2017 08.25 senaryosunu sanki ben yazmışım gibi hareket eden takipçilerimin olduğunu da gelen eleştirilerden farkettim.

Teknoloji çok ilerledi, bizim teknoloji sandığımız şey gerçekte sadece elimizdeki lüks cep telefonlarından ibaret değil. Asgari ücretle çalışıp 3-4 in liralık telefon alarak teknoloji yakından takip edilmez. Tepemizde gezen gaz salan uçakları hava tahmin uçakları sanarak teknoloji takip edilmez. Sürekli lokal olan ve eş değer şiddetlerde olan sarsıntıları takdiri ilahi diyerek boşvermekle teknoloji takip edilemez.

Teleskobun bu coğrafyada zamanında yasaklanma zihniyeti neyse şu anda depremin sadece doğal bir olay gibi gösterilmeye çalışılması da aynı zihniyettir. Yapay depremler var, bunu hurafe olarak görmeyin. Teknolojinin geldiği noktada sinyal gücü ile beyin kontrolü yapılabildiği gibi radyo dalgaları ile de depremler, tsunamiler, felaketler oluşturulabiliyor.

Bugün ağzımız açık TV karşısında kola içerek mısır yiyerek izlediğimiz hollywood filmleri Recep İvedik 5 gibi hazırlanmıyor. Senaryolar özel seçilir, özel hazırlanır, oyuncuların hareketlerinden film sahnelerinde arka planda yer alan subliminal mesajlara kadar her şey özeldir.

Aşağıda bir video paylaşayım izledikten sonra devam edelim;

Boom… Ne demek? Patlama, bomba yağması, atom bombası! Video eğlenceli gibi duruyor. Ya ilerde (yakın zamanda) bir atom bombası veya nükleer patlama olursa, o zaman bu videodaki mesaj ortaya çıkar.

Neyse gelelim İstanbul depremine, yarın 09.03.2017 saat 08.25 deprem senaryosuna göre deprem olacak. 9 mart tarihinde İstanbul’da deprem olacak mı bilemeyiz ancak yazdığım yazı yüzlerce haber sitesinde yerini aldı. Bir nevi gündem oldu, bu kadar göz önündeyken böyle bir şey olması ihtimali azaldı. Ancak İstanbul için deprem senaryoları asla bitmeyecek. Önlemlerin alınması lazım.

Daha dün Kandilli Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener İstanbul’da 7 nin üzerinde deprem olacak dedi ve kesin dedi. Bu açıklama neden durduk yere yapıldı? 09.03.2017 deprem senaryosunda tsunami vurgusu yapılırken, Kandilli Müdürü de ilk defa tsunami vurgusu yaptı.

Tesadüfleri sevmeyin, ben sevmiyorum. Bilimsel açıdan çok yol katetmeliyiz.

Arif Muzaffer Kul

YAZAR HAKKINDA

Arif Muzaffer KUL Arif Muzaffer KUL Öğretmen, Eğitimci, Yazar, Danışman
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM