Kılavuzu Eğitim Bir-Sen Olan Aday Öğretmenin Burnuna Yazık!

Kılavuzu Eğitim Bir-Sen Olan Aday Öğretmenin Burnuna Yazık! Aday Öğretmenin Burnu Dertten Kurtulmaz… Yazıma bir resimle başlayacağım sonra hangi konudan devam edeceğimi resimden anlayacaksınız zaten. Olayı bilmeyenler için aşağıdaki haberi de okumanızı öneririm; Milli Eğitim Aday Öğretmenlere Zorla Sendika Ziyareti Yaptırıyor TIKLAYINIZ Bursa Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından aday öğretmenlere okul dışı faaliyet programı kapsamında Mudanya Eğitimciler […]

Kılavuzu Eğitim Bir-Sen Olan Aday Öğretmenin Burnuna Yazık!

Kılavuzu Eğitim Bir-Sen Olan Aday Öğretmenin Burnuna Yazık! Aday Öğretmenin Burnu Dertten Kurtulmaz…

Yazıma bir resimle başlayacağım sonra hangi konudan devam edeceğimi resimden anlayacaksınız zaten.

Bursa Memur-Sen Başkanı Numan Şeker
Bursa Memur-Sen Başkanı Numan Şeker

Olayı bilmeyenler için aşağıdaki haberi de okumanızı öneririm;

Milli Eğitim Aday Öğretmenlere Zorla Sendika Ziyareti Yaptırıyor TIKLAYINIZ

Bursa Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından aday öğretmenlere okul dışı faaliyet programı kapsamında Mudanya Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) ziyaret ettirilmiş ve bu olay Türk Eğitim-Sen başta olmak üzere tüm sendikalardan büyük tepki almıştı.

Bu olaya tarafsız bakan, azcık Allah korkusu olan herkes tepki gösterdi. Çünkü siz aday öğretmeni alıp bir sendikaya ziyarete götüremezsiniz, etik değildir. Eğer sendika ziyareti yapacaksanız tüm sendikaları ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Özellikle dile getirilen “aday öğretmenler korkutularak Eğitim Bir-Sen üyesi yapılıyor” söylemlerinin tescillenmiş hali. Hem de buna devletin resmi kurumu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çanak tutuyor.

Eğitim Bir-Sen Mudanya Temsilciliğine ve Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tepkiler artarken Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker’in yukarıda belirttiğimiz twiti olayın hangi boyuta vardığının göstergesi oldu.

Şeker, şekerlikten çıkıp acı bir boyut kazanan açıklamasında alenen, resmen hata yapıyor, suç işliyor. Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’u hedef alan açıklamasından şu anlam çıkıyor  “Aday Öğretmenler Bizden Başka Sendikaya Üye Olamazlar! İl, İlçe Müdürleri Herkes Bizimle!

Bu olayların üzerine Şeker’in bu paylaşımından başka bir anlam çıkar mı?

Memur-Sen hata yapmaya devam ediyor. Memur-Sen’in bu hatalarının üzerine resmi kurumlar daha büyük hata yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından aday öğretmenlerin sendika çalışmaları adı altında MOBBİNG’e maruz kalmalarının önlemi alınmalıdır.

Geçenlerde dile getirdiğim gibi; Aday Öğretmenler Sendikaya Üye Olamasınlar Yazısı

Kuldan utanmıyorsunuz Allah’tan korkun diyeceğim ama Allah’tan korkanlar aday öğretmenleri zorla sendikalı yapmazlar.

Allah’tan korkanlar yaradılanı severler yaradandan ötürü… Yaradılana sahip çıkarlar, ezmezler, tehdit etmezler…

Allah’tan korkanlar bunu yapmaz…

Eğitim Bir-Sen’in tepe yöneticilerinin de kendi şube başkanlarından, ilçe yöneticilerinden rahatsız oldukları dile getiriliyor. Hatta MEB tarafından Eğitim Bir-Sen başta olmak üzere Memur Sen’e bağlı sendikaların tutumları rahatsızlık yarattığı dillendiriliyor.

Bu arada Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk bu fotoğrafı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı başta olmak üzere ilgili yerlere göndermiş ve Sayın Nabi Avcı olayla ilgileneceğini belirtmiş. Şeker için gerekli inceleme başladı diyebiliriz.

Yakın zamanda Eğitim Bir-Sen “paralel örgüt, paralel sendika” olarak anılmaya başlayınca ve yaptıkları bu çalışmaların devlete, millete olan zararı hesaplanınca işte o zaman göreceğiz ‘aday öğretmene sendikacılık yapmak’ nasıl oluyormuş.

Ey aday öğretmenim korkma!

İnanmadığın kişilerin peşine takılma!

Bırak seni sözlüye alsınlar, sınava alsınlar!

Sen yeterki inandığın ve hakkını savunduğun çizgiden ayrılma!

Seni savunacak, seni koruyup kollayacaklar var!

Beyler, bayanlar… Ey sendika tetikçileri bırakın aday öğretmenlerin peşini! Yine söylüyorum bu vebaldir, ülkenin geleceğinin vebalidir, bu vebal altında kalırsınız! Hesabını hem burada hem de diğer tarafta verirsiniz!

Aday öğretmenlerin gözünde korkuyu gören birisi olarak bu yazıyı yazma gereği duydum…

Aday Öğretmenlerimiz Bizi Geleceğe Taşıyacak Temel Taşımızdır.

 

Arif Muzaffer KUL

 

YAZAR HAKKINDA

Arif Muzaffer KUL Arif Muzaffer KUL Öğretmen, Eğitimci, Yazar, Danışman
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM