Mucize Taş; Ametist

Mucize Taş; Ametist Ametist taşı Yunanca’da “sarhoş etmeyen” anlamındadır. Antik dönemde bu taşın sarhoş etmediğine inanılır bu yüzden içki kadehleri, kupalar, çanaklar bu taş sıkça kullanılarak yapılırdı. Genelde mor, eflatun tonlarında olmasına karşın ısı ile sarı renk verir ayrıca pembeye kaçan renkleri de vardır. Ortamda bulunan fazla enerjiyi emer ayrıca radyasyon etkilerini azaltır. Odadaki bilgisayar, […]

Mucize Taş; Ametist

Mucize Taş; Ametist

Ametist taşı Yunanca’da “sarhoş etmeyen” anlamındadır. Antik dönemde bu taşın sarhoş etmediğine inanılır bu yüzden içki kadehleri, kupalar, çanaklar bu taş sıkça kullanılarak yapılırdı. Genelde mor, eflatun tonlarında olmasına karşın ısı ile sarı renk verir ayrıca pembeye kaçan renkleri de vardır. Ortamda bulunan fazla enerjiyi emer ayrıca radyasyon etkilerini azaltır. Odadaki bilgisayar, tv gibi eşyaların yaydığı manyetik alan etkilerini çekerek ortamın bu yayınlardan temizlenmesine yardımcı olur. O yüzden odanın bir köşesinde bulunması faydalıdır.

AMETİST TAŞININ ÖZELLİKLERİ

Ortamdaki negatif ya da fazla enerjiyi aldığında zaten kişinin ruh halinde ve hatta fiziksel sağlığında da düzeltmeler yapacağını, uykuya yardım edeceğini, bedendeki enerjinin daha rahat akışkanlık kazanacağını da söyleyebilirim. Kişi bu taşı kolye olarak üzerinde taşıyabileceği gibi, yatak odasında yatağa yakın bir yerde de kullanabilir.

Ametist Taşı, Ametist Taşının Özellikleri, Ametist Taşının Faydaları
Ametist Taşı, Ametist Taşının Özellikleri, Ametist Taşının Faydaları

Yine çevresindeki enerjileri çektiği göz önüne alınırsa, migren, kalp rahatsızlıkları, baş ağrısı, allerjik belirtilere de iyi geldiğini söyleyebilirim. Bu taşlar ortamdaki enerjiler için filtre görevi yaparak topladıklarından, haftada bir ılık sudan geçirerek 7-8 saat için toprakta bırakılarak topladığı enerjiyi boşaltması sağlanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM