Pedofili ve Süt Kokan Bir Bebeğin Ardından

Pedofili ve Süt Kokan Bir Bebeğin Ardından Geçen hafta üç buçuk yaşındaki küçücük daha süt kokan bir bebeğe tecavüz edilip sonra kemerle boğulduğu haberi geçti. Sosyal medya ahalimiz duyarlılık gösterip “pedofili suçtur” diye kes yapıştır iki kelime paylaştı. Duyarlılığını gösterip vicdanını rahatlattı. Nedir? Bu pedofili daha açık söylemek gerekirse sübyancılık… Sodom ve Gomore Kuran’da geçen […]

Pedofili ve Süt Kokan Bir Bebeğin Ardından

Pedofili ve Süt Kokan Bir Bebeğin Ardından

Geçen hafta üç buçuk yaşındaki küçücük daha süt kokan bir bebeğe tecavüz edilip sonra kemerle boğulduğu haberi geçti. Sosyal medya ahalimiz duyarlılık gösterip “pedofili suçtur” diye kes yapıştır iki kelime paylaştı. Duyarlılığını gösterip vicdanını rahatlattı. Nedir? Bu pedofili daha açık söylemek gerekirse sübyancılık…

Sodom ve Gomore Kuran’da geçen bir kıssadır. Helak olan Lut kavmini anlatır. Helak edilmesinin sebebi gönderilen peygamberi dinlememekten öte her tür ahlak dışı olgunun toplumun yaşam tarzı haline gelmesiydi. Maalesef ülkemiz Lut kavmine rahmet okutuyor.

Avrupa toplumunda kilisenin etkisi ile papazlar gücü elinde bulundurmuş ve halkın canı, dini dahil her şeylerini almaya muktedir olmuşlar. Papazların oğlancılığı Avrupa tarihinin kara lekesidir. Avrupa’yı Dünya’yı bir kenara bırakıp iğneyi kendimize batırıp özeleştiri yapalım.

Meclis’te soru önergesi verildi, çocuk gelinlerle ilgili. Türkiye’de 2010-2015 yılları itibariyle çocuk gelin sayısına ilişkin bilgi veren dönemin Aile’den sorumlu Bakanı:

“2010 yılında 45 bin 738; 2011 yılında 42 bin 700; 2012 yılında 40 bin 428; 2013 yılında 37 bin 481; 2014 yılında 34 bin 629 ve 2015 yılında 31 bin 337” dedi.

Biz süt kokan üç buçuk yaşındaki bebeği çocuk gelinler olduğunda ses çıkarmadığımızda öldürdük. Toplumun vebali vardır bu masumun üzerinde.

Çorum’un merkeze bağlı Büyükdüvenci Beldesi’nde meydana gelen olayda A.Ş. adlı kıza babası, amcası ve ağabeyi tecavüz etti. Yine ses çıkarmadık. Biz süt kokan üç buçuk yaşındaki bebeği bu olaya ses çıkarmadığımızda öldürdük. Toplumun vebali vardır bu masumun üzerinde.

El ele tutuşan çiftleri görünce yüzümüzü astık. Bazen uyarma gereği hissettik. Bir kadının tecavüze uğramasına ses çıkarmadık. El ele tutuşmak ayıp oldu günah oldu bastırdık duyguları sonra el ele tutuşan çiftlere ses çıkaran toplum tacavüze ses çıkarmadı. Biz süt kokan üç buçuk yaşındaki bebeği el ele tutuşmanın tecavüzden daha günah olduğunu düşündüğümüzde elimizle öldürdük. Toplumun vebali vardır bu masumun üzerinde.

Gaziantep’te tarım işçisi Suriyeli ailenin 9 aylık bebeklerine tecavüz edildi. Duyanın midesi kaldırmadı. Biz süt kokan üç buçuk yaşındaki bebeği bu olaya ses çıkarmayarak öldürdük. Toplumun vebali vardır bu masumun üzerinde.

Dönemin Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Ayşenur İslam, ‘Çocuklara çığlık atmayı öğretin. İstemedikleri bir durumda karşılaştıklarında çocuklarımızın çığlık atması gerekiyor’ açıklamasında bulundu. Toplumun eğitilmesi, bireyin kaliteli birey haline getirilmesine kafa yormayıp kulağımızı tıkadığımızda süt kokan üç buçuk yaşındaki bebeği “çığlık atın” dendiğinde öldürdük ellerimizle. Çünkü “çığlık atın demek toplumu eğitmekten kolaydı.

Niye şaşırdık ki? Dünyanın ve ülkemizin sorunu pedofili. Pedofili demeyelim. Bildiğimiz sübyancılık bu. Pedofili deyip afilli, anlaşılmaz kavramlara bürümeyelim. Sübyancı deyince herkes anlar toplumda.

Özgecan tecavüz edilip öldürüldü. Tecavüzcüsü ve katili içeri girdi. Başka birinin canını acıtan bir mahkum Özgecan’ın katilini öldürünce sevinç çığlıkları atıldı. “Adalet yerini buldu.” dendi. Adaleti bir suçludan bekleyip birinin canını acıtan bir mahkumu kahraman ilan ettiğimizde süt kokan üç buçuk yaşındaki bebeği işte o zaman öldürdük.

Niye şaşırdınız ki? Artık Lut kavmine rahmet okutuyoruz.

Ahmet TORUN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM