Tufan Öncesi Bilim

Tufan Öncesi Bilim Tufan’dan önceki bilgi birikimi, sembolik şifrelerle Antik Mısır’da koruma altına alınmıştır. Eski efsanelere, dilden dile dolaşan söylemlere, kutsal metinlere bakarak eski insan ırklarının, medeniyetlerin; tufan, deprem, kasırga ya da meteor çarpması gibi facialarla yok olup gittiklerini ya da nüfusta önemli bir eksilme yarattığını görüyoruz. Mu ve Atlantis uygarlıkları da bunlardan en bilinen […]

Tufan Öncesi Bilim

Tufan Öncesi Bilim

Tufan’dan önceki bilgi birikimi, sembolik şifrelerle Antik Mısır’da koruma altına alınmıştır. Eski efsanelere, dilden dile dolaşan söylemlere, kutsal metinlere bakarak eski insan ırklarının, medeniyetlerin; tufan, deprem, kasırga ya da meteor çarpması gibi facialarla yok olup gittiklerini ya da nüfusta önemli bir eksilme yarattığını görüyoruz. Mu ve Atlantis uygarlıkları da bunlardan en bilinen iki tanesidir. Günümüzde binlerce metre okyanusun altında kaldıkları için arkeolojik keşifleri yapılamıyor. Ancak günümüze ulaşan antik çağın düşünce adamları tarafından sunulan temel bilgilere sahibiz.

Eflatun, Atlantis’i anlattığı eserin kaynağı olarak; gezgin, filozof ve tarihçi olan Atinalı Solon’u gösterir. Solon (MÖ:639-559) Mısır’da bulunmuş antik kültürün ve geleneğin takipçisi olmuştu. Mısırlı rahiplerden uygarlıklarının kökeninin Atlantis’e dayandığını öğrenmişti. Eflatun’a kadar gelen Solon’un bilgileri Atlantis’in teknoloji, mimari, sosyal yaşamı, kişilerin ses gücünü ve beyin gücünü kullanışı, kristallerin enerjisi, maddeyi ve enerjiyi kontrol edebildikleri, kullandıkları hava taşıtları hakkında bilgiler içermekteydi.

antik-misir-firavun-kayip-kita-mu

Helena Blavatsky, Gizli Doktrin adlı kitabında 3. Kök Irkın Mu Kıtası’nda, 4 Kök Irkın Atlantis Kıtası’nda, 5. Kök Irkın da günümüzde dünya üzerinde yaşadığını söyler. Her kök ırk bir kıyamet, kuyruklu yıldız ya da tufan ile son bulur. Bildiğimiz son Tufan MÖ:11.500-11.000 yıllarında gerçekleşmiştir. Tufan sırasında bu uygarlıklara ve sahip oldukları bilime ait bilgiler ise inanışa göre Enki’nin oğlu olan Thoth tarafından, kaybolmasın diye levhalara yazılmıştı. Thoth’un Gizli Kitabı’nın, Antik Mısır’ın Sfenks ve Büyük Giza Piramidi’nin altındaki henüz ulaşılamamış gizli odalarda olduğu öne sürülür. Araştırmacı İngiliz Albay James Churchward, Mısır’ı kıyametler ya da tufandan sonra Eski Mu ve Atlantis’ten kaçmak zorunda olanların kurduğu ülke olarak tanımlar.

Levent GÖZAÇAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM