Öğretmenler için il içi yer değiştirme ve il dışı yer değiştirme atama dönemleri

Öğretmenler için il içi yer değiştirme ve il dışı yer değiştirme atama dönemleri

2020 Yılı Öğretmenlerin Tayin Dönemleri Ne Zaman? 2020 Yılı Öğretmenlerin İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları Ne Zaman? 2020 Yılı Öğretmenlerin Tayin Dönemleri

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan eğitim kurumlarında çalışan öğretmenler yer değiştirmek istiyor. Bu haberimiz isteğe bağlı yer değiştirme yapmak isteyen öğretmenleri ilgilendiriyor. 2020 yılı öğretmenlerin tayin dönemleri açıklandı. 2020 yılı için öğretmenlerin il dışı yer değişikliği başvuru tarihleri, atama tarihleri ve ilişik kesme tarihleri yazımızda.

İsteğe Bağlı Yer Değişikliği İçin Gerekli Süre Ne Kadar?

Birçok öğretmen arkadaşımız heyecanla tayin dönemlerini bekliyor. Ancak mevzuat il dışı yer değişikliği için başvuruda bulunabilecek adaylarda bazı şartlar arıyor. Bulundukları şehirde üç seneyi tamamlamış olan öğretmenler il dışı yer değişikliği atama için başvuruda bulunabiliyor.  Söz konusu atama, sistem üzerinden online olarak hizmet süresi üstünlüğüne göre yapılıyor.

2020 Yılı Öğretmenlerin Tayin Dönemleri Ne Zaman?

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenler için atama ve yer değişikliği tarihlerini yayınladı. Yayınlanan takvimde halihazırdaki görev yerinde üç seneyi doldurmuş olan öğretmenler için isteğe bağlı olarak yer değişikliği tarihleri de bulunuyor. Bakanlık başvuru, tercih, atama ve ilişik kesme tarihlerini kendi web sitesi üzerinden yayınlayarak ilgililere duyurdu.

Yayınlanan takvim çerçevesinde, 2020 yılı öğretmenlerin tayin dönemleri Ağustos ayında yer alıyor. İsteğe bağlı olarak yer değişikliği talebinde bulunan öğretmenler 6 Ağustos 2020 ve 10 Ağustos 2020 tarihleri arasında sistem üzerinden taleplerine yönelik başvuruda bulunabilecekler. Yapılan başvurular doğrultusunda atamalar ise 11 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek. Öğretmenlerin görevde bulundukları yerden ayrılarak ilişiği kesme işlemleri ise 12 Ağustos 2020 tarihinden itibaren olacak.

Atama yapılırken başvuruda bulunan öğretmenlerin hizmet süreleri ve hizmet puanları göz önünde bulundurulurken aynı zamanda başvuruda bulundukları yer için kontenjan da göz önünde bulundurulacak. Kontenjanlara öğretmenler hizmet sürelerine göre yerleştirilecek. Eğer hizmet sürelerinin eşit olması söz konusu olursa halihazırda bulunduğu kadroda daha uzun süre bulunan personele öncelik verilerek atama yapılacak. Bakanlıkta elektronik ortamda düzenlenmiş olan sanal bir kura sistemi ile atama yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.