Kar Tatilinde Nöbet Ek Dersi Kesilir Mi?

Kar Tatilinde Nöbet Ek Dersi Kesilir Mi?

Kar Tatilinde Nöbet Ek Dersi Kesilir Mi?

Kar Tatilinde Nöbet Ek Dersi Kesilir Mi?

Kar Tatilinde Nöbet Ek Dersi Kesilir Mi? Kar tatilinde ek dersleri kesilen öğretmenlerden mesajlar alıyorduk. Bu konuda daha önceden bir haberimiz olmuş ve detaylı açıklama yapmıştık.

Kısaca kar tatilinde öğretmenin ek dersi kesilmez.

Bu ayrıntılı haberimizi öncelikle sizle tekrar paylaşalım;

Kar Tatilinde Ek Ders Kesilmez!

Kar Tatilinde Nöbet Ek Dersi Kesilir Mi? Kar Tatilinde Nöbet Ek Dersi Kesilir Mi?

"Daha önceden belirttiğimiz konulardan birisi de kar tatili ek ders hususu. Öğretmenler İçin (www.ogretmenlericin.com) olarak bu konuyu açıklayalım:

Yönetmelik maddesi aşağıda olup. Olumsuz hava şartları, kar tatili vb durumlarda okullar tatil edildiğinde. Yönetici ve öğretmenler ek derslerini tam alırlar.

“(1) 01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

Telafi eğitimi yapana, ek ders verilir mi? Konusuna da bakınız…"

Konu başlığımıza dönelim.

Kar Tatilinde Öğretmene Nöbet Ücreti Ödenir mi?


Nöbet ücreti kime veriliyor?

Nöbet ücreti nöbet görevini fiilen yerine getiren öğretmene, müdür yardımcısına ve müdür yetkili öğretmene veriliyor. Okul müdürüne verilmiyor.

Öğretmenin nöbet görevi kar tatili olursa ücret ödenir mi?

Toplu sözleşmelere bakıldığı zaman, öğretmenlerin idari izinli sayıldıkları günlerde üzerilerindeki ek ders, aylık karşılığı ek ders ve yönetim görevi karşılığında ek ders ve ders dışı hazırlık planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Bu açıklamalara göre kar tatili idari izin olduğundan bu görevi de yapmış sayılırlar. Nöbet ücretini alırlar.

Öğretmenler İçin

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.