Bakan Nebati'den Üreten Ve Emek Veren Her Vatandaşa Destek Sözü

Bakan Nebati'den Üreten Ve Emek Veren Her Vatandaşa Destek Sözü

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, vatandaş odaklı siyaseti kararlılıkla sürdüreceklerini ifade ederken, ülkemizde üreten ve emek veren her vatandaşa destek verileceğini belirtti.

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığında basın toplantısı gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, 1 yıl önce devraldıkları ekonomi modelinin rekorlar kırdığını söylerken, “Türkiye Ekonomi Modeli” sayesinde yatırım, istihdam, üretim ve ihracat rekorları elde edildiğini ifade etti. Başarılar sayesinde ülke borç stokunun milli gelire oranının azaldığını, kaydedilen başarılar sayesinde EYT çözümü elde edildiğini, asgari ücrette %55 zam yapıldığını ve memur ve emekli zamlarında da yasal artış oranı üzerinde bir zam yapıldığını belirtti.

Her Vatandaşa Destek Sözü

Bakan Nebati, 2022 yılında vatandaşı enflasyonun olumsuz etkilerinden korumak için 290,4 milyar liralık vergiden vazgeçildiğini ve vatandaş odaklı politikalar ile çiftçiye girdi desteği, KOBİ’ler için KGF paketleri, işletmelere yatırım kredisi gibi birçok destek verildiğini belirtti. Bakan Nebati, Türkiye için üreten ve emek veren her vatandaşın destekleneceğini özellikle vurgularken, ülkede muhalefet adı altında bazı kesimlerin yıllarca engel olmaya çalıştığı milli gurur TOGG için Kocaeli'de hayat bulunduğu gibi Kocaeli'nin de Türkiye yüz yılında büyük ilklere imza atacağını ekledi.

Bakan Nebati, Necip Fazıl'ın “Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak gerekir” sözü üzerinden ilerleyerek konuştu. Nebati, Türkiye yüzyılında ülkeye dev eserler kazandırmak için gece gündüz çalıştıklarını, geçmişte olduğu gibi insanımıza acı reçeteler dayatan koalisyon hükümetleri gibi faiz ve işsizlik patlatarak değil, emek veren ve üreten her vatandaşa sonsuz destek vererek devam edeceklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum