Hangi İllerde Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Var?

Hangi İllerde Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Var?

Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Olan İller Hangileri?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile 5 ilde daha sokağa maskesiz çıkmanın yasaklandığı duyuruldu. Corona virüs tedbirleri kapsamında 5 ilde daha maskesiz sokağa çıkmanın yasaklanmasının ardından vatandaşlar hangi illerde maskesiz sokağa çıkma yasağı var?

Bakan Koca; Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa'da da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu. Bununla birlikte 42 ilde (Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa) maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.