ÖĞRETMENLER DİKKAT! Kariyer Basamakları Yazılı Sınavlar Başladı!

ÖĞRETMENLER DİKKAT! Kariyer Basamakları Yazılı Sınavlar Başladı!

ÖĞRETMENLER DİKKAT! Kariyer Basamakları Yazılı Sınavlar Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı" heyecanla başladı! Öğretmenler için kariyer basamaklarını yükseltebilmek adına atılacak önemli bir adım olan bu sınav, MEB personeli, özel öğretim kurumları ve MEB dışından toplamda 58 bin 965 aday için uzman öğretmenlik, 3 bin 921 aday için ise başöğretmenlik unvanı için başvuruların alındığı bir süreci başlatmış bulunuyor.

Kariyer Basamaklarına Yükselme Heyecanı!

Sınav, öğretmenlerin kariyerlerini yükseltebilecekleri önemli bir fırsat sunuyor. Bu süreçte adaylar, MEB personeli, özel öğretim kurumları ve MEB dışından gelen 58 bin 965 uzman öğretmenlik adayı ile 3 bin 921 başöğretmenlik adayı arasında yer alıyor. Başvuru sayısındaki bu yoğun ilgi, sınavın ne kadar kritik olduğunu gösteriyor.

Sınava Dair Detaylar ve Önemli Bilgiler

Sınava girecek adaylar için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan detaylara göre, sınav kurallarına ve sınav saatlerine titizlikle uyulması gerekiyor. Sınav saati, Türkiye saatiyle 10.00-13.00 arasında, "https://onlinesinav.meb.gov.tr/" adresinden e-Devlet/MEBBİS şifreleriyle internet erişimi olan herhangi bir ortamdan giriş yapılacak.

Hazırlık ve Kurallara Uygunluk

Öğretmen kariyer yükseltme sınavına katılacak olan öğretmenlerimiz, sınav günü için okul binalarına saatinde gelmeleri gerektiğini unutmamalıdır. Geç kalan adaylar sınava dahil edilmeyeceklerdir. Sınav sırasında dikkatli bir şekilde üstlerinin aranacağını ve kurallara uyulması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sınava giriş yaptıktan sonra herhangi bir sebeple sistem dışına çıkan adaylar, daha sonra tekrar giriş yaparak sınavlarını bugün saat 23.59'a kadar tamamlayabilecekler.

Sınav Detayları

Sınav, Türkiye saatiyle 10.00-13.00 arasında giriş yapmayan adaylar için geçerli olmayacak. Sınavda beşer seçenekli toplam 100 soru sorulacak ve sınav süresi 135 dakika olarak uygulanacak. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek, bu nedenle soruları okurken ve cevapları işaretlerken dikkatli olmak önemlidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.