Okullarda Yeni Bir Dönem: Diriliş Neslinin Amentüsüyle İlgili MEB'den Beklenen Açıklama!

Okullarda Yeni Bir Dönem: Diriliş Neslinin Amentüsüyle İlgili MEB'den Beklenen Açıklama!

Anka'nın haberine göre, Kocaeli'de 'Uluslararası Sezai Karakoç Günleri' düzenlendi. Etkinliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi organize etti ve valilik izniyle 10 binden fazla kitap, okullara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Bu dağıtılan kitaplar arasında 'Diriliş Neslinin Amentüsü' de bulunmaktaydı.

Kitaptan Yansıyan İfadeler

Kitapta yer alan ifadelerde şu görüşlere yer verilmektedir: "İnsanları hakikate uyanlar, sağcılar ve karşı çıkanlar, solcular şeklinde sınıflandırıyorum. Hakikate inananlar, bu uğurda çıkarlarını ve canlarını dahi feda edebilenlerdir. Ben bu bağlamda kendimi sağcı olarak nitelendiriyorum. Batı'da sağcılık, solculuk anlayışı benim gözümde benzerdir. Kapitalizm, benim bakış açıma göre solun bir yüzüdür, komünizm ise öteki yüzüdür. İkisinin de karşısındayım. Solcular, başkalarını sömürerek, gerçek barışı yok ederek toplumların ve insanların çöküşüne sebep olurlar. Kin ve intikam tohumları ekerler ve silahları propaganda aracıdır. Onların acıması yoktur."

Gerçek Sağcılık ve Kitaptaki Tanımlamalar

Gerçek sağcılık Kur'an'da tanımlanmıştır. Kur'an'a göre, sağcılar Allah'ın topluluğunu, solcular ise şeytanın topluluğunu oluşturur. Diriliş, uğurlu ve iyilikçi bir toplumun gerçekleşmesidir. Diriliş, şeytanın topladığı ve uğursuzluk saçan her topluluğu dağıtmak, Allah'ın yoluna sıkı sıkıya sarılan topluluğu kurma yoludur.

Eğitim-İş'in Suç Duyurusu

Konuyla ilgili olarak Eğitim-İş Sendikası, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunarak kitapta halkı kin ve düşmanlığa teşvik suçunun işlendiğini iddia etti. Sendika başkanı Mutlu, kitap dağıtımının 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası'na denk gelmesinin tesadüf olamayacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.